Baskılı Kumaş

Baskı, kıyafetler belli bir kalıpta dikildikten sonra şekil, grafik ve resimlerin bir yüzey üzerinde çoğaltılarak ve hızlı şekilde kumaş yüzeyine aktarılmasıdır. Baskı yöntemleri gelişen teknoloji sayesinde çeşitlenmiş ve hızlanmıştır. Bu yöntemler arasında tipo, flekson, ofset gibi yöntemler yer almaktadır. parça kumaş alanlar HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Bu yöntemlerin arasında bulunan Flekso baskı tipinde son on yıl içersinde büyük gelişmeler olmuş, trikromik dialı işler bir Tifdruk ve Ofset kalitesinde basılmıştır. Bu sistemler içerisinde kalıp hazırlamanın kolaylığı ve esnekliği sebebiyle birçok kaliteli iş basımında Flekso sistem tercih edilir hale gelmiştir.

Tifdruk sistemde kalıp hazırlamak pahalı bir işlem olduğundan ancak yüksek tonajlı ve kaliteli işler için uygun hal almıştır.
Bu kadar teknik bilginin yanında kumaşı diğerlerinden ayıran ve ona spesifik hava katan asıl şey onun kalıplandıktan sonra üzerinde yapılan işlemlerdir. Bir tshirt bile alınırken bazen bizi üzerindeki baskılar cezp eder. Daha çok çocuklar üzerinde etkilidir. Sevdiği bir çizgi film karakterinin kıyafete basılmış olması ürünü daha çok çekici hale getirir. Aynı kalıpta kesilmiş kumaşı, dikilmiş hatta aynı renkte olan bir ürüne yüzlerce farklı baskı ile farklı bir hava katabilirsiniz. Özellikle kişiye özel baskılı tshirtler, yastıklar, pantolonlar günümüzde daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Örneğin; gelin ve damatlar için, düğün hikâyesi için yaptırmış oldukları tshirtler,çift tshirtler en çok ilgi gören baskılardandır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın