Bitkilerle Cilt Bakımı

Bitkilerle Cilt Bakımı

Cildinizin güzelliğini kalitesini artırmak sizi daha güzel yapar ve erken yaşlanma belirtilerini önler. Sıkılaştırılan cilt kolay kolay sarkmaz ve kırışmaz. Cildinizi bitkiler ile güzelleştirmeniz pekâlâ mümkün. Gelin sizlerle birkaç cilt bakımı sırrını paylaşalım.spor HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Cildinize her gün beş dakikanızı ayırın. Sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü cildinize uygun sabunla veya saf su ile yıkayın. Böylelikle hem uykunuzu açacak hem de şok etkisi ile cildinizi dirilteceksiniz. Hemen ardından cilt tipinize uygun olan kremle yüzünüzü nemlendirin. Kremi uygularken yüzünüze gerekenden fazlasını uygulayıp cildinizi aşırı yağlandırmayın. Nemli cilt ile yağlı cilt arasında fark vardır dikkatli davranın.

Haftada bir gün de yarım saatinizi ayırın ve bitkiler ile cildinize terapi yapın. Bir tutam naneyi iyice dövün. Daha sonra naneyi yoğurt ile karıştırıp yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. Nanenin ferahlığı ile yoğurdun yağı cildinizi gençleştirecek ve nemlendirecek. Kuruyan yoğurt yüzünüzü germeye başlayacak. Bu germe çok aşırı olursa yıkayın fakat aşırı değilse yoğurdun tamamı kuruyana kadar yani yaklaşık yirmi dakika cildinizde bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve kremlerinizi uygulayın.

Nane ve yoğurt yağlı cildinize tek başına yeterli gelmediyse içerisine birkaç damla limon suyu damlatın. Limon miktarının fazla olmaması sizin için sağlıklı olur çünkü limon asit oranı fazla olan bir malzemedir. Cildinizi aşırı kurutup gerebilir. Aşırı kuruluk bir süre sonra deride soyulmalara neden olur ve cildiniz yaralanır. Çok kullanım daha çok fayda psikolojisine kapılmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın