Cilt güzelliği için öneriler

Cilt güzelliği için öneriler

Kumaş seçimi elbise için çok önemlidir. Elbise güzelliğinizi artıracaktır çünkü. Cildiniz de sizin elbisenizdir ve cilt güzelliğiniz kumaş kalitesini gösterir. Cilt güzelliği için evde kendi kendinize yapabileceğiniz birkaç öneri paylaşacağız ve böylelikle sizin de kumaş kaliteniz mükemmel olacak.erkek elbise kumaşı HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Öncelikle cildiniz sadece yüzünüzden ibaret değildir. Bu yüzden tüm vücut bakımı yapmalısınız. Cildiniz için ilk bakım şartı nem dengesini sağlamaktır. Nem dengesi güzel olan ciltlerin sivilce kırışıklık ve çatlak gibi sorunları daha az olur. Cildiniz çok yağlı ise siyah nokta ve sivilce oluşumunuz çok fazla olur. Burada bilmeniz gereken bir diğer şey kuru cildin sivilce yapmayacağıdır. Kuru cilt de sivilce üretir siyah nokta oluşturur.  Bu nedenle yağlı bir cildiniz varsa ve sivilce sorunu yaşıyorsanız eğer cildinizi kurutmaya çalışmayın. Kurutulan ciltler nem ihtiyacını karşılamak için bir süre sonra iki kat daha fazla yağ salgılamaya başlar.

Duşa girerken bebek yağını vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar bekleyin. Vücudunuz biraz yağı emdikten sonra duşa girin. Ilık su ile karşılaşan cilt yumuşayan yağı daha hızlı emer ve daha çabuk yumuşar, nemlenir. Duştan sonra özellikle kuru yerlerinizi tekrar nemlendirici kremle kremleyin. Kuru yerlerin yağ kusmasına izin vermeden nemlendirmeyi yaparsanız yağlı bir vücuda dönüşen cildinize engel olabilirsiniz. Ayrıca nem dengesi için yüzünüze uyguladığınız maskelerde seçici olun. Çünkü yaptığınız bu maske cildinizi aşırı kurutup yağlandırırsa size faydasından çok zararı dokunacak bir malzeme haline gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın