Erkek Pantolon Kumaşı

ERKEK PANTOLON KUMAŞI
İyi ile kötü, büyük ile küçük, elma ile armut nasıl farklı iseler, erkek ile kadın da bu kadar farklılar. Sonuçta her ikisi de insan evet ama bir kere fizik olarak, psikolojik olarak farklı.
Mesafe olarak hayli uzakta duran  iki insanin kadın mı, erkek mi olduğunu anlamamızı sağlayan bazı doneler vardır. Bu işaretlerden en belirgin olanı ise; Pantolondur, evet pantolon. Kimisi keten kumaş, kimi kot, dar kesim, bol kesim ama bu farkı en bariz şekilde gösteren malzemedir. kumaş HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43

Etek diğince kadın, Pantolon diyince akla ilk olarak erkek gelir. Olur, mu kadınlarda pantolon giyiniyorlar diyenleri elbette haklılar, çünkü oranlayacak olursak artik etek kullanımı oldukça az kadınlar arasında. Ancak erkeklerin etekle dolaşma şanslarının olmadığını düşünürsek, pantolon un erkek dünyası için önemi ortaya çıkıyor, alternatifsiz.

Bu durumda da erkek için  pantolonunun önemi daha da artıyor. Yaşam  tarzı itibariyle erkek daha sağlam, daha elastik, daha kullanışlı kumaş tercih etmek durumundadır, başka ülkelerdeki  bazı marjinal tip erkekleri hariç tutacak olursak, erkeğin pantolon seçiminde, özellikle de ülkemizde  bir erkek, gelenekleri zorlamayacak şekilde pantolon renk seçimi yapılmalıdır.

Daha açık bir ifade ile “erkek adam” kavramının  gereği olarak renk seçimi yaparken, nesnelere cinsiyet atfeden renkleri tercih edip etmemekten bahsediyoruz. Sokakta dolaşırken kaç erkeği pembe yada uçuk yeşil veya kırmızı bir pantolonla dolaşırken görebilirsiniz! Elbette istisnalar olabilir fakat istisnalarda kaideleri bozmaz. Kaidelerin uygulanması daha şık bir giyim anlayışı edinmeyi sağlar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın