Fermuar Çeşitleri

Fermuar Çeşitleri iki zincir fermuar denilen birbirine diş setleri, ya da bobin fermuarlar denilen bobinleri, kumaş bir bantla bağlı her kullanabilirsiniz. Dişler ya da bobinleri, metal, plastik veya sentetik malzemeden oluşturulmaktadır. Tamamen işlevsel olması ya da yanı sıra dekoratif bir işlev hizmet edebilir bir sekme ile bir kaydırıcı, fermuar açmak ve kapatmak için kullanılır. fermuar çeşitleri HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizMekanizmanın ayrıntıları yanı sıra, eleman veya diş malzemeye göre veya bağlı olarak bir sınıflandırma kategorize birçok yolu vardır.

Eleman / Diş Malzeme dayalı Fermuarlar Türleri

Aşağıdaki gibi malzemeler 3 farklı dayanan fermuarlar 3 ana kategori vardır:

Fermuar Metal : Metal fermuar ilk üretilen en temel özgün fermuar olduğunu. Birinci fermuar 1917 ve 1920 yaklaşık metalden yapılmıştır. Kaymak bir fermuar yukarı kaydığında elemanları sıkıca fermuar kapalı tutmak için kilitli olsun.

Metal fermuarlar Kullanılan malzeme ve üretim süreci ile ilgili olarak, 2 gruba ayrılır:

Bir metal telden oluşan Diş, düz veya profilli ve pirinç, alüminyum, nikel veya beyaz pirinç (nikel) yapılmış ya da

Diş çinko metal, bant üzerine doğrudan die-cast

Metal fermuarlar genellikle vb altın pirinç, antika pirinç, antika gümüş, tunç, gümüş gibi bitirir, Bu yüzeyler fermuar zincirinin kimyasal tedavi ve sürgü ve son durak eşleştirerek kaplama elde edilir çeşitli yapılır.

Genellikle metal fermuarlar çeşitli bitirir mevcuttur, ancak en sık kullanılan fermuar bitirir aşağıdaki gibidir:

Alüminyum : Elements alüminyum kullanılarak inşa edilmiştirfermuarlar HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Pirinç : Elements pirinç alaşımı, bakır ve çinko tipik olarak bir arada kullanılarak inşa edilmektedir

Antik Pirinç : kimyasal yıpranmış pirinç görünüm vermek için tedavi edilir pirinçten yapılmış Elemanları

Siyah Okside : Elementler kimyasal mat siyah kaplama ile tedavi edilir pirinçten yapılır

Kalıplı Plastik Fermuar Kalıplı Plastik : Bu ​​plastik fermuarlar ayrı fermuar bant doğrudan erimiş kalıp dişleri, enjekte var. Kalıplı plastik elemanları üretimi için kullanılan Yüksek performanslı reçineler inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklı, güçlü ve esnek fermuarlar olun. Bu fermuarlar giyim ve ağır giysiler ya da herhangi bir dış mekan uygulamaları için idealdir.

LFC veya taşıyıcı bandın kenarı boyunca labirent dikişli / Ruhrmann bobin tipi ile yapılan L-tipi fermuarlar.

Spiral bobin ile yapılan fermuarlar, taşıyıcı bandın bir tarafına dikilmiştir.

Dokuma-in bobin oluşturulmuş ve doğrudan özel tezgahlarda taşıyıcı banda dokunmuş olduğu bobin fermuarlar.

Plastik kalıp fermuarlar, içinde (genellikle Delrin olarak da bilinir), poliasetal yapılmış dişler / elemanları doğrudan taşıyıcı bant üzerine kalıplanır.

Diş / unsurların bir dize taşıyıcı bant üzerine dikişli sonra ilk haddelenmiş ve hangi plastik ekstrüzyon fermuarlar.

Gizli Fermuar. Görünmez fermuarlar fermuar ana kategorileri yukarıda anlatıldığı gibi, aynı zamanda özel yapım özel türleri var fermuarlar, ya da parçaları, ya bitirir içerebilir. CFC fermuarlar özel yapı ve kullanım moduna bağlı. Görünmez fermuarlar olarak bilinen özel bir sınıf var. Sadece bir dikiş çizgisi dışarıdan görülebilir olduğu bir şekilde yapılır ve dikilir çünkü bu fermuarlar, bir sinek sağlanmasını gerektirmez. Bu fermuarlar ağırlıklı bayan elbise ve etekler kullanılır. Bu fermuarlar örme ve dokuma bantlar mevcuttur.fermuar firmaları. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

İki yönlü fermuarlar: Bu fermuarlar veya daha büyük boyutlarda genellikle yapılır, plastik kalıp ve metal. Önemli uygulamalar dış giyim ve bagaj vardır. Bu X-tipi yapılır.

Open End fermuarlar: Bazı fermuar uygulamalar tamamen örneğin ceket ve dış giyim müstakil bir fermuar gerektirir. Bunun yerine sabit bir alt durdurma, kutu ve pim eki kullanılır.

Bobin fermuarlar bireysel dişlerin yerine monofilin sürekli bobin yapılır. Bobin fermuarlar genellikle naylon fermuarlar olarak adlandırılır. Bu fermuar dişleri fermuar şeridi üzerine dikilir ekstrüzyon naylon bir şerit bulunmaktadır. Bu fermuarlar çok esnek ve boyutları (göstergeleri) çeşitli mevcuttur. Bobin fermuarlar çadır ve branda mal ve çantalar, her türlü moda-giyim birçok uygulama var.

İşlevsellik dayalı Fermuarlar Türleri

Fermuar Türleri Fermuarlar bağımsız olarak her zaman fermuar tarzı, “bileşeninin” (son durak) ölçülür.

Fermuarlar olmayan ayırma ve normalde bir kaydırıcı ile açılır ve kapatılır. Alt durdurma tek parça oluşur ve zincirinin tam olarak ayrılmasına izin vermez. Bu fermuarlar pantolon, kot pantolon, çanta, bot, vb kullanılır

Open-end (ayırma) fermuarlar biter ayrıldık. Biten kısmı fermuarın alt ucunda sağlanan bir kutu ve pim mekanizması ile birleştirilmiştir. Fermuarlar sürgü kullanılarak kapalı ve normalde ceket ve diğer dış giyim kullanılır.

İki yönlü fermuarlar yanı biter ayrıldık. Alt sürgü fermuar altından hareket sağlar. Bu fermuarlar yağmurluk, spor ve uyku tulumu içinde kullanılır.

Kafa fermuar İki Yönlü kafa fermuarlar kapalı zincirinin merkezinde iki sürgü var. Kafa fermuarlar Baş durur doğru sürgü çekerek open-end olabilir, ancak bitiş parçaları bölünemez iki durak var, çünkü ayrılamaz. Bu fermuarlar çoğunlukla çantaları, sırt çantaları ve bagaj için kullanılır.

Kuyruk İki yönlü kuyruk (arka arkaya) fermuarlar fermuar kapatıldığında zıt ucunda sürgü var. Bu fermuarlar birbirine doğru çekilerek açılabilir, fakat birbirinden ayrılamaz. Onlar tulum ve başka bir şey için kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın