Kaç Metre Kumaş Gider Hesaplama

Ceket için kumaş hesaplama,ceket için ne kadar kumaş gerekir,bluz kumaş hesaplama,bluz için ne kadar kumaş almak gerekir,ceket için ne kadar kumaş alma gerekli,etek için kaç metre kumaş gider,etek için kumaş hesaplama,etek dikmek için ne kadar kumaş almalığım,pantolon için ne kadar kumaş gerekir,pantolon kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gerekli,ceket için ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş gider hesaplama,bir tunik için kaç metre kumaş gerekir,bir etek için kaç metre kumaş gerekli,Elbise için kaç metre kumaş gider,Kaç metre kumaş gider hesaplama,Yarım Daire kloş etek kaç metre kumaş gider,Pijama kaç metre kumaştan çıkar,Erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,Nevresim takımına kaç metre kumaş gider,Kloş elbise kaç metre kumaştan çıkar,Ferace kaç metre kumaştan çıkar,
Ceket için kumaş hesaplama,ceket için ne kadar kumaş gerekir,bluz kumaş hesaplama,bluz için ne kadar kumaş almak gerekir,ceket için ne kadar kumaş alma gerekli,etek için kaç metre kumaş gider,etek için kumaş hesaplama,etek dikmek için ne kadar kumaş almalığım,pantolon için ne kadar kumaş gerekir,pantolon kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gerekli,ceket için ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş gider hesaplama,bir tunik için kaç metre kumaş gerekir,bir etek için kaç metre kumaş gerekli,Elbise için kaç metre kumaş gider,Kaç metre kumaş gider hesaplama,Yarım Daire kloş etek kaç metre kumaş gider,Pijama kaç metre kumaştan çıkar,Erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,Nevresim takımına kaç metre kumaş gider,Kloş elbise kaç metre kumaştan çıkar,Ferace kaç metre kumaştan çıkar,

Sevgili okuyucular sonuna kadar makaleyi okuyun.

Pantolon için ne kadar kumaş gerekir,pantolon kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gerekli,ceket için ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş gider hesaplama,bir tunik için kaç metre kumaş gerekir,bir etek için kaç metre kumaş gerekli,Elbise için kaç metre kumaş gider,Kaç metre kumaş gider hesaplama,Yarım Daire kloş etek kaç metre kumaş gider,Pijama kaç metre kumaştan çıkar,Erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,Nevresim takımına kaç metre kumaş gider,Kloş elbise kaç metre kumaştan çıkar,Ferace kaç metre kumaştan çıkar.

Bir elbise veya etek için kumaş tüketimi, kıyafet dikerken kullanılan standart normlar kullanılarak hesaplanabilir. Genellikle toplu terzilik için kullanılırlar ve standart boyutlar ve tipik şekiller için tasarlanmıştır. Standart olmayan boyutsal özelliklere sahip figürler için, çeşitli ürünlerin dikilmesi için kumaş sarfiyatının hesaplanması belirli kurallar uygulanarak yapılabilir.

RAYON KUMAŞ NEDİR,SENTETİK KUMAŞ NEDİR,İPEK KUMAŞ NEDİR,DENİM KUMAŞ NEDİR,PAMUK KUMAŞ NEDİR,İPLİK ALANLAR,PARTİ İPLİK ALAN,STOK İP ALANLAR,İPLİK SATIN ALAN.

Bu bir erkek veya kadın kıyafeti ise, ürünün altını ve kollarını sarmak için ödeneklerle birlikte manşonun uzunluğu ceketin uzunluğuna eklenir. Gömleğin kumaş tüketimi de hesaplanır.

Pantolon için kumaş sarfiyatını hesaplamak için pantolonun boyu bele kadar ölçülür ve bu ölçüye 15 – 25 cm eklenir.

Standart figürlü bir kadın için etek için kumaş tüketimi bir etek uzunluğu artı yaklaşık 10 cm’ye

sığar.Kanton veya sabahlık için kumaş, ürünün uzunluğu artı kol uzunluğuna göre alınır.

KUMAŞ YERİNDE METRE VE KİLO OLARAK ALIYORUZ.

Bu örnekler, belirli bir ürün için kumaş tüketimini hesaplamak için yaklaşık bir kılavuzdur. Aslında, önerilen rakamlarla karşılaştırıldığında doku tüketimindeki artışı etkileyen birçok ek nüans vardır. Örneğin, kumaşın genişliği, şeklin standart dışı boyutu, ek bitirme detaylarının varlığı, kumaşın deseni vb. Bunlardan bazıları tüketimde önemli bir artışa neden olabilir. Örneğin 130 cm’den fazla kalça hacmine sahip kadınlar, sıradan bir düz etek için iki uzunlukta kumaş almaya zorlanıyor.

1. Kumaş sarfiyatı kumaş genişliğine bağlıdır.

Kumaş genişliğine ve ürünün tarzına bağlı olarak farklı miktarlarda kumaş gerekmektedir.

Giysiler 100 cm genişliğe kadar kumaştan kesilirse, kumaş tüketimi buna göre 150 cm genişliğinde kumaştan yapılmış bir giysi kesiminden daha fazla olacaktır. Aynı kural, yatak çarşaflarını dikerken kumaş sarfiyatının hesaplanması için de geçerlidir. Bu nedenle, örneğin, 220 cm genişliğinde bir kumaştan yatak çarşaflarını 150 cm genişliğinde bir kumaştan dikmek daha karlı.

Karmaşık bir giyim tarzı, birçok ek dekoratif unsur, karmaşık şekilli veya kabartmalı çizgiler içeren giysiler için, kumaş tüketimi de çok daha yüksek olacaktır.

Giyim için kumaş tüketimini hesaplarken, ürünün boyutu, yani göğsün çevresi ve bir kişinin boyu da dikkate alınır.

2. Büyüme ne kadar yüksekse, o kadar fazla doku tüketimi

viskon fiyatları,viskon kumaş fiyatları,viskon kumaş kilo fiyatları,parça viskon alan,viskon parçası alan,zeytinburnu viskon kumaşçılar,viskon alanlar,viskon nereye saıtılır,

Aynı boyutta ürünle, ancak farklı büyüme ile kumaş ihtiyacı aynı olmayacaktır. Doğal olarak, yüksek büyüme orta ve düşük büyümeden daha fazla doku gerektirir. Bununla birlikte, doğrudan bir bağlantıya ek olarak, ikincil bir bağlantı da vardır, çünkü çoğu zaman bir kişinin büyümesi diğer önlemlerdeki bir artışla ilişkilendirilir. Ve pantolonlar için 125 cm değil 2 metre kumaş almanız gerekiyor.

Kiloluk kumaş satan yerler. Bir kişinin boyuna bağlı olarak, büyüme özellikleri beş grupta birleştirilir. Örneğin, bir kadın figürü için yüksekliklere göre yaklaşık bölünme şu şekilde olacaktır:

KUMAŞ SATIN ALMAK BİZİM İŞİMİZ.

1. yükseklik – 149-154

cm 2. yükseklik – 155-160 cm

3. yükseklik – 161-166 cm

4. yükseklik – 167-172 cm

5. yükseklik – 173 -177 cm

6. kiloyla parça kumaş satanlar.

7. parça kumaş Eminönü.

3. Başlıca giyim türleri için yaklaşık tüketim oranları

Stok kumaş satın alanlar. Yanları kesilmiş giysilerin dikilmesi için çok daha fazla kumaş gerekir. Bu nedenle, örneğin bir güneş eteği dikmek için yarım güneşin en az 150 cm kumaşa ihtiyacı olacaktır.

Aşağıda bazı ürün türleri için yaklaşık kumaş tüketimi verilmiştir:

Samsun kumaşçılar,samsun parça kumaş satanlar,samsun parça kumaş kime satarım,samsun şifon kumaş satanlar,samsun şifon kumaş kime satarım,samsun’daki kumaşçılar,samsun kumaşçılar çarşısı,samsun’da kumaş nereden alırım,

Çocuk veya ergen ceketi. 140 cm kumaş genişliğinde, iki kat uzunluğu artı alt kenar için 15-20 cm gereklidir, çünkü en az 7-10 cm olması gerekir, böylece çocuk büyüdüğünde palto uzatılabilir.

Kadın gecelik. 90 cm kumaş genişliği ile 2,5 gömlek boyu kumaş tüketimi.

Kumaş parçası alanlar. Ürünler için kumaş tüketimini belirlemenin başka bir yolu var. Ölçeğe göre alınan ölçüye göre desenin ana çizimini oluşturun. Genellikle ölçek 1: 4 veya 1: 5 olarak alınır. Bir ölçek üzerinde bir desen çizimi aşağıdaki gibidir: Bir

santimetre dört veya beş eşit parçaya bölünür ve her bölüm geleneksel olarak bir santimetre olarak alınır. Modelleme stil tarafından sağlanmışsa, modelin çiziminde, stilinçizgileri uygulanır ve desen, ana hatlarıyla belirtilen modelleme çizgileri boyunca kesilir.

Kiloluk penye kumaş. Daha sonra aynı ölçekte (1: 4 veya 1: 5) ürün için varsayılan kumaş genişliği konvansiyonel santimetre cinsinden çizilir ve isteğe göre kumaş uzunluğu alınır. Kesme işlemi “sırayla” yapılırken, yani kumaş enine iplik boyunca katlandığında kumaşın tam genişliğinin çekilmesi gerekir. Bu durumda kumaşın kenarları her iki taraftan geçecektir.

PARTİ KUMAŞ ALINIR.

Kilo kumaş fiyatları. Ancak kumaş, paylaşılan iplik boyunca katlandığında, kesme genellikle “katlanmış olarak” yapılır. Bu durumda kumaşın genişliği gerçek genişliğinin yarısı kadar çizilmelidir. Bu durumda, kenarlar bir tarafta olacak ve diğer tarafta kumaşın bir kıvrımı olacaktır. Örneğin kumaşın genişliği 140 cm iken kumaşın genişliği 70 cm’dir (kabul edilen ölçekte).

Kumaş parçası alanlar. Ayrıca, desenler veya detayları, belirlenen stile göre detaylarda dikişlerdeki artış ve ipliğin yönü için gereklilikler dikkate alınarak, ölçeğe göre çizilen kumaşın genişliğinin sınırları dahilinde düzenlenir. Desenin ortaya konan detayları, ürün için kumaş tüketimini doğru bir şekilde hesaplamanıza izin verir.

5. Kumaş nasıl düzgün bir şekilde yerleştirilir ve kesilir.

Parça kumaş nerede satılır,parça kumaş kim alıyor,parça kumaş kime satarım,parça kumaş kimler alır,parça kumaş nerede bulurum,parça kumaş alan yerler,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş nasıl satarım,parça kumaş kimler alır,

Kumaş tüketimini hesaplayıp mağazadan satın aldıktan sonra doğal olarak kesmek zorunda kalacaksınız. Desen detaylarının kumaş üzerine nasıl düzgün şekilde yerleştirileceğine dair birkaç ipucu.

Dekarasyon yapıldıktan sonra, yani dikişli tarafı buharla kumaşı ütüleyerek, fabrikasyon desen parçaları kumaş üzerine serilir.

KUMAŞ – İPLİK – PARÇA KUMAŞ ALIYORUM.

Spot Kumaş alanlar kesmek, büyük parçaların düzeniyle başlar: etekler, ürün rafları, sırtlar, kollar. Aralarına küçük detaylar yerleştirilir: kemer, manşetler, yakalar, cepler ve diğerleri. Örnek olarak, bir kadın bluzunun detaylarının kumaşını kesmek için bir şema veriyoruz. Parti Kumaş sağ taraftan katlanır ve katlama çizgisi sırtın ortasından aşağı doğru uzanır.

Metre ile kumaş alanlar. Tarz tarafından aksi belirtilmedikçe, ürünün tüm ana parçaları, paylaşılan ip boyunca kesilmelidir.

Parça kumaş satan yerler. Tarza bağlı olarak kemer, yaka ve cep detayları farklı yönlerde düzenlenmiştir: lober iplik boyunca ve enine ve eğik boyunca. Simetrik (çiftli) parçaları keserken, kumaş alan ön tarafı içe bakacak şekilde paylaşılan iplik boyunca “katlanmış” olarak ikiye katlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın