Kıymalı Börek Tarifi

Kıymalı Börek Tarifi

Kolay ve lezzetli bir kıymalı börek, kıyma ve soğan dolgu ile Türk poğaça. Yufka, Türk taze pastane yaprak geleneksel olarak kullanılan, ancak yufka sayfaları da çok iyi çalışıyorlar. Bir meze olarak ya da çay ile bir sabah veya öğleden sonra atıştırmalık olarak hizmet verebilir.

8-10 Kişilikkıymalı börek tarifi HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Malzemeler

Yufka 3 yaprak Veya yufka 12 sayfa (her biri levha 48cmx25cm), çözülmüş

İnce doğranmış 2 soğan,

400 gr / 14 oz. kıyma veya kuzu eti (veya karışımı)

2 yumurta

8 fl. oz. / 1 fincan tam veya yarı süt + ekstra 2 yemek kaşığı yağsız. pasta üstüne süt

4 fl. oz. / ½ su bardağı su

45ml / 3 yemek kaşığı. zeytinyağı

Tuz ve taze çekilmiş karabiber tadı

Yapılış Tarifi

1 çorba kaşığı ısıtın. geniş, ağır bir tavada zeytinyağı ve doğranmış soğan ilave edin. Onları yumuşatmak için 3-4 dakika orta ateşte kavurun.

Orta ateşte 5 dakika daha soğan karışımı kavurduktan için kıyma ile karıştırın. Tuz ve taze çekilmiş karabiber serpin

1 yumurta ve 1 yumurta akı (daha sonra küçük bir kapta kalan 1 yumurta sarısı kaydetmek) yendi ve 1 bardak süte ve su ½ fincan ile karıştırın.

1 yemek kaşığı ile bir fırın tepsisini yağlayın. zeytinyağı ve (tepsisinden dışarı asılı yufka fazlalığı ile) yufka 1 sayfa veya birbiri üstüne yufka 2 sayfa yayıldı.

3 yemek kaşığı yayıldı. eşit pasta üzerine süt, su ve yumurta karışımı.

Yufka veya 2 daha fazla yaprak sonraki sayfayı yatıyordu. Yine, 3 yemek kaşığı sürün. eşit pasta üzerine süt, su ve yumurta karışımı.

Yufka kullanıyorsanız, iki yaprak yatıyordu. Yine, 3 yemek kaşığı sürün. eşit pasta üzerine süt, su ve yumurta karışımı.

Pasta üzerinde eşit kıyma ve soğan karışımı yayın.

Doldurulması ve germe üzerinde yufka tabakanın son kat yatırın ve bir tabaka olarak dolgu üzerine yufka tabakanın fazla tarafı katlayın.

Yufka sayfaları kullanıyorsanız, yumurta, süt ve su karışımı yaydıktan sonra, 6. tabaka üzerine kıymayı ve soğan doldurma yayıldı.

Dolgu üzerine yufka 2 daha fazla yaprak yerleştirin ve 3 çorba kaşığı yayılmaya devam ediyor. eşit pasta üzerine süt, su ve yumurta karışımı. 10. filo tabaka 3 yemek kaşığı yayıldı yatıyordu. eşit pasta üzerine süt, su ve yumurta karışımı. Sonra yufka son iki yaprak yatıyordu.

2 yemek kaşığı karıştırın. Kalan yumurta sarısı ve kalan 1 yemek kaşığı ile süt. zeytinyağı (sol herhangi bir süt ve yumurta ve su karışımı varsa, siz de bu karışımı ekleyebilirsiniz). Yufka veya yufka son tabaka üzerine bu karışımı sürün.

20 için önceden ısıtılmış fırında (180C/350F) Bake – 25 dakika, pasta üstüne kadar açık kahverengi altın döner.

Piştikten sonra 10 dakika boyunca nemli ve serin tutmak için bir pişirme kağıdı ile kaplayın. Meydanlarda dilim ve sıcak servis yapın.

Önemli :

Dondurulmuş yufka kullanıyorsanız, buzdolabında bir gecede çözülme veya 2 saat kullanmadan önce oda sıcaklığına getirmek. Eğer (İngiltere’de olduğu gibi) buzdolabında muhafaza taze yufka kullanıyorsanız, 30 dakika kullanmadan önce oda sıcaklığına getirmek. Eğer çalışan olarak nemli bir bezle örtülü yufka tutun. Bu çok kuru ya da az yönetilebilir almamak için yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın