Kumaş Çeşitleri

Kumaş Çeşitleri
Kumaş Çeşitleri

Kumaş çeşitleri Kumaşlar, aşağıda gösterildiği gibi liflerinin üretiminde kullanılan malzemelerin doğasına göre sınıflandırılmaktadır:

Kumaş Çeşitleri
Kumaş Çeşitleri

Doğal kumaşlar Doğal kumaşlar olan hayvan kaynaklarından veya bitkisel yapılmış , hayvan derisinde bulunan ve koza elyaf da dahil olmak üzere , ipekböceği olarak ilave tohumlar arasında bitkiler ve bunların yaprak ve gövde ve bir yan etkilere neden olmayan tüm doğal kumaşlar mükemmel bir seçim, ve zarar  cilt ve diğerleri neden olmaz içinde ilave eksikliği arasında etkilenen kumaş Örneğin, ultraviyole ışınları nedeniyle renk değişimini çevreleyen doğal faktörler ve hayatımızda kullanılan doğal kumaşların çeşitliliği: Pamuk : biri en yumuşak kumaşlar ve yumuşak vücut deri, pamuk da her mevsim ile Petkifa özellikleri uygun olduğu yıl herhangi bir hava idi yaz teri emer ve soğutucu vücut tutmak için pamuk yüksek yetkinlik kış pamuk verir duygu sıcaklık.

İpek : Bu bir bez olan en lüks ve iyi kumaş, bir çok ince doku içinde onun parıltı ek ve giymek zaman rahat duygu ve her mevsim uyan verir avantaj ait yıl, kışın vücut serin yaz ve sıcak tutuyor.

Kumaş Çeşitleri
Kumaş Çeşitleri

Keten : keten King ve doğal kumaşlar, bu biri olarak, giysi, mobilya, perde, yatak örtüleri ve diğer yapmak için yaygın olarak kullanılan insanlar için en iyi seçenek hassas cilt , çünkü olup , özelliği ile özellikleri arasında , duyarlılık direnç olarak herhangi bir sorun  ve diğerleri neden olmayan ek.

Yün : Hafif, yumuşak, güçlü ve uzun ömürlüdür.Nemi ve terlemeyi kıvırma ve emdirme özelliğine sahiptir.Ayrıca soğuk havalara da sıcaklık verir ve halı, battaniye ve yünlü giysiler üretiminde yaygın olarak kullanılır.

Deri : Çok sıcak bir kumaş, yumuşak ve lenli, güzel dokusu, rahat ve tüm soğuk ve sıcak ritüellere uygundur.

Tuval yumuşak ve dayanıklı ve sahip bir güzel parlaklık, uzun – süreli bir ısı yalıtkan ve olanaklar arasında , nem emici veren duygu arasında bir sıcaklık, ve dayanma her mevsim tüm sıcaklıklar için uygun olan sert koşullar arasında , y olarak ek olarak UV direnci ve de çeşitli esrar kullanımı Ayakkabı, mobilya, giysi, aksesuar, perde, havlu ve diğerleri gibi birçok ürün.

Jüt : O olduğu bir güçlü ve uzun – çarpın, kalıcı kumaş onun varlığını ve çoklu giysi sanayi, mobilya, aksesuar, halı sanayi, halatlar, dizeleri ve tentelerin kullanır. Endüstriyel kumaşlar Üretim ve olmayan yapılmış endüstriyel kumaşlar – organik madde elyafı veya bir kimyasal maddeler ile organik kombinasyonu, karakterize edici özelliği ile endüstriyel kumaşlar ile birçok özellikleri arasında bir bölgesinin bunların üzere diğerleri, hafif ve şeffaf olan nem hızlı kurutma ve itici ve orada olan , bazı türlü gibi lüks türleri arasında güçlü bir doğal kumaşlar ve sert tipleri Çok, bu türlerin en öne çıkanları: Asetat , selülozdan yapılmış, pamuk veya odun hamuru yeniden üretilerek elde edilen lüks ve yumuşak bir bezdir. Bu bez, büzülmeye ve kalıba dayanıklıdır.

Kumaş Şifon Kumaş Alanlar.
Kumaş Şifon Kumaş Alanlar.

Şifon : İpek, sentetik elyaf, pamuk, naylon, polyester veya rayon kullanılarak yapılan hafif ve şeffaf kumaşlar düğün, akşam, parti ve eşarplarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Akrilikler : Hafif, uzun ömürlü, düşük fiyatlı kumaş, ağırlıklı olarak gömlek ve diğer kadın modası gibi kıyafetlerin yanı sıra koltuk ve kanepelerin kullanımı için kullanılır.

Organze : Naylon, pu, lester gibi sentetik liflerle dokunan dokunmuş ipek ipliklerden yapılmış ince, hafif kumaşlar Daha zarif kumaşlar için organze, ipek ile dokunur ve formlarında torbaların üretiminde en önemli kullanımlardan biridir.

 Naylon : Yağ türevlerinden, hafif ve güçlü, esnek ve uzun ömürlü kumaştan, kolay temizlenebilen ve düşük fiyattan üretilen bir kumaş Naylon, giysi, çanta , bavul ve cüzdan gibi çeşitli ürünler üretmek için kullanılır .

Kadife : Bu olan bir özelliği, yumuşak ve pürüzsüz bir kumaş ile kolayca yıkanıp kurutulur ve düşük fiyat ve kadife kumaşlar olan bu tür bir çok sanayi ürünlerinde kullanılan olarak giysi de dahil olmak üzere, pantolonları, gömlekleri, yanı sıra levhalar, battaniye, perde ve diğerleri.

Kumaş Çeşitleri
Kumaş Çeşitleri

 Polyester : Bu düz ve sert  ve çekme avantajı Bmqaute, genellikle yün daha fazla katı  olmak için başka bir tür polyester kumaş dokuma için, örneğin, polyesterleri kullanan imalat ve perdeler , döşemeler ve eşikleri, çarşaf, yastık ve izolasyon malzemeleri.

Tafta : Parlak, ışık geçirmez ve oluklu yumuşak ipeksi bir kumaştır.Yağlı, naylon veya rayondan yapılmış ve kadın giyiminde kullanılır.

Denim : tuval için dimi, ve boyanmış mavi yapılmış, hafif, sağlam ve konforlu imalat ait pantolon kot .

Rayon : kumaş yeniden yapılır – , özelliği, şekillendirme selüloz ile karşılaştırıldığında yüksek yeterlilik için diğer türleri arasında kumaş içinde ek olarak , birçok içine düşük fiyat, ve butonu giysi ve mobilya sektöründe.

 Elastan : elastik kumaş, esnek yağı, ısı, korozyona karşı dirençli ve ter ve avantaj ve biçimini korumak için ve yeteneği olduğu kullanılan , iç sanayi içinde ilave sütunlar arasında su hortumları.

Algeorgit : tuval bir özelliği, hafif şeffaf ipeksi tarafından maksimum konfor ve maliyet sağlayan a , hangi birkaç edilir ipek veya polyesterden yapılmış ve edilir yaygın olarak kullanılan moda endüstrisinin.

Viskon : Kumaşların, iç çamaşırların, kadın çoraplarının, mobilyaların, havluların, masa örtülerinin yalıtımında kullanılan, bu şekilde bozulabilen, katı ürünlerin üretiminde kullanılmayan bir kumaştır.

Alstan : Parlak ve parlak bir bezdir ve yumuşak bir yüzeye sahiptir.

 Kaşmir : Soğuk ve ılık mevsimlere uygun ve hazır giyim üretiminde verimliliği ile karakterize edilen bir kumaş.

 Dantel : Üst sınıf moda, gelinlik ve giysilerde kullanılan, siyah, beyaz ve kırmızı gibi çeşitli renklerde bulunan, bilinen yüksek kaliteli bir kumaştır .

Tül: Bu bez gelinlik ve lüks kostümlerin üretiminde kullanılır.

 Likra : Piyasadaki en yaygın kumaşlardan biridir ve kalitesi ve esnekliği ile karakterize edilir ve giyildiğinde vücudun özelliklerini detaylandırır.  Tığ işi : Şort ve elbiseler üretiminde kullanılan bir kumaş.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın