Kumaş Toptancıları

Kumaş Toptancıları

Bir sektörün en önemli ayaklarından biri de ham maddedir. Ham madde piyasaya yön veren pazarın büyüklüğünü tek elinde tutan önemli bir iş basamağıdır.kumaş modası HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Ham madde sıkıntısı çeken sektör sağlıklı geliştirme planları yapamamanın yanında iş sürekliliğini ve arz talep ilişkisini de iyi yönetemez. Tarihte İpek ve Baharat yolları ile ticareti sağlanmış olan kumaş ülke topraklarımızın ilk ticari araç gereçlerinden birisi olmuştur. Dünya üzerinde ketenin ilk bulunduğu yerlerden birisi de ülkemizden bir yer yani www.kumas.gen.tr . Bu nedenle kumaş toptancılığı kültürümüzde ve tarihimizde önemli yer kaplar. Tekstil ve mobilya sektörünün fiyat politikalarına yön veren de bir gücümüz olduğu gerçektir. Ticari olarak en çok pamuklu ürünler tercihimiz olur çünkü ülkemizde bol miktarda pamuk yetişir ve üretimi tüketimi söz konusu olur. Son yıllarda boya kullanımı ile de birkaç durum ortaya çıktı. Organik malzeme kullanımının da artması ile köylerimizde elde dokuma ipekler tarihte olduğu gibi yine ön plana çıkmaya başlayıp tek renkli ince dokumalar, yünlüler yollu ve kareli dokumalar başörtü sargı kuşak peştamal olarak alınıp gerek turistik gerekse kültür tanıtımında kullanılmaktadır.

Kumaş toptancıları esnaflıkları ile halk belleğinde önemli bir yer tutmuşlardır. Hiç üşenmeden raflardan indirdikleri topları sererek beğenmeyince hemen kaldırıp farklı bir topu önümüze koyan kibarlıkları ahilik gelenekleri ticaret ahlaklarıyla zihnimize yer etmişlerdir. polar kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizBu geleneği büyüyerek sürdürmüş iç pazardan çok büyük roller üstlenmiş kriz dönemlerinde bile istihdamlarını olabildiğinde koruyarak günümüze yaptığı hatalardan pay çıkarıp güçlenerek bünyesine yeni insanları katarak gelmişlerdir.

Günümüzde nakliyat masraflarının artması fabrikasyonla üretim kalitesinin paralel olarak gelişmesi bu sektörde yatırım yapmayanları belinden vurmuş ve maalesef iflas konumuna getirmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın