Mikro Kumaş

Mikro Kumaş

İnsanoğlu önceleri soğuktan korunmak için giyinme ihtiyacı duymuş daha sonra hayat standartları değişmiş ticaret hayatının polyester kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizgelişmesine paralel olarak iş kolları gelişmiş ve farklı giyim standartlarına ihtiyaç duyulmuştur. Şüphesiz tekstil sanayisinin bel kemiği ve hammaddesi olan kumaş bu ihtiyaçlara bağlı olarak çeşitlendirilmiş ürün gamı artırılmış ihtiyaca yönelik argeler yapılıp farklı tarzlarda üretilerek hayatımızdaki yerlerini almışlardır. Bu çeşitlerden bir tanesi de mikrodur.

Özellikle astarlarda kullanılan mikro tekstil ve hazır giyim sanayisinin vazgeçilmezleri arasındadır. Çok parlak görünüşü yıkanmaya karşı tiftiklenme yada tüylenme yapmayışı yumuşaklığı ve gösterişli duruşu sebebiyle kullanımı artmakta hazır giyim atölyelerinde her geçen gün kendine daha büyük yelpazelerde yer açmaktadır. Dış görünüşün günden günde değer kazandığı bu dönemde gösterişli bir tercih yapmak isteyenlerin vazgeçilmezidir mikro kumaş. Canlı renkleri ve dokusu ile göz yapısı farklı kullanım alanlarında kolaylık sağlayan faydalı bir kompozit malzeme olarak tekstil sektöründeki yerini almıştır. Leke tutmayan yapısı hızlı su emiciliği göz doldurucu sağlamlık ve kimi testlere göre hava geçirme özelliği pamuktan daha iyi olan bu malzeme ev tekstilinden kampçılığa mobilyadan paraşüt sanayisine çadır yapımından otomobil döşemelerine kadar aklınıza gelebilecek tüm alanlarda kullanılmakta ve sektörün aranan malzemesi haline gelmektedir.mikro kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Mikro yu bu kadar öne çıkaran etkenlerden biriside kompozit malzemelere has mükemmeliyette olmasıdır üretim tekniğinin getirdiği dayanım ve aynı malzemelerde bulunamayacak olan özelliklerin harmanlanması onu vazgeçilmez kılmakta yaşamımızın önemli bir noktasına koymaktadır. Düşünsenize hem kıyafetinizde hem yatağınızda hem arabanızda bulunan bir malzeme. Hatta yüzyıllardır kıyafetin baş malzemesi olan pamuğun bile tahtını sarsarak dayanım mukavemeti onun 2 katı ve hava geçirgenliği de aynı paralelde iki katı fazla olan bir malzeme. İşte bu özelliklerinden dolayı mikro kumaş sektördeki payını artırıp daha fazla karşımıza çıkacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın