Pamuklu Kumaş Çeşitleri İsimleri

Pamuk kumaşlar ev mobilyası ve giyim hem de onlara Amerika’nın sık yapma, ipeksi veya pürüzlü, düz veya dokulu, kalın ya da düpedüz, yıkılmaz ya da lüks olabilir. Çok yönlülük, yumuşaklık, nefes alma, emiciliği, performans ve dayanıklılık sadece o yıl boyunca statüsünü kazandırmıştır nitelikleri birkaçıdır.

İşte pamuklu kumaşların birçok türlerinden bazıları şunlardır:

Çuha: ince gömülü çapraz kaburga ile sıkı dokunmuş parlak pamuklu kumaş. Poplin benzer. Kullanımı: gömlek ve bluzlar, yanı sıra ev dekorasyon.

Tuval: kaba iplik ile yapılan Sağlam, dokuma kumaş. Ayrıca ördek aradı. Kullanım: yastıklar, slipcovers yerleri, duş perdeleri, boya. Kumaş renkli beyaz bir iplik karışımı ile dokunmuş olmaktadır. Kullanın: perdeler, gömlekler, elbiseler.

Şönil: tırtıl için Fransızca kelime adını etrafında çıkıntılı kazık bir bulanık pamuk ipliği veya kumaş. Kullanımı: döşeme olarak Ağır; yatak örtüleri ve elbiseler için hafif.

Basma: genellikle çiçek tasarımları ya da çizgili basılmış Sırlı kumaş,. Kullanımı: döşeme ve İngilizce ülke görünüm ve romantik yatak odası için perdeler.

Kadife: çeşitli ağırlıklarda kadife kumaş nervürlü ve örgüleri. Kullanımı: yastıklar, perdeler, yatak örtüleri, kazaklar ve pantolonlar.pamuk kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Şam: bir jakar dokuma tezgahı üzerinde yapılan model verilmiş kumaş. Kullanımı: masa örtüleri ve çay havlu.

Denim: Sağlam, dayanıklı dimi, siyah, kırmızı, taba rengi, indigo mavisi en popüler, aynı zamanda beyaz. Kullanın: kot pantolon, yatak örtüleri, rahat perdeler.

Pamuk pazen çarşaf

Fanila: napped yüzeyi ile Düz-örgü yumuşak bez. Kullanım: Kış pijama, gecelik ve çarşaf.

Şemsiye: İplik-boyalı ve çekler genellikle dokuma. Kullanımı: mutfak perdeleri ve küçük kız ‘önlükler giymiş, ve daha yakın çarşaf ve yastık kılıfı.

Jakarlı: ayrıntılı üreten jakarlı tezgah, üzerinde dokuma Kumaş, örgüler düşündüm. Kullanın: Bu tür halıları, brokar ve şam gibi dekoratif kumaşlar.

Örgü: iplik birbirine tarafından yapılan Sıkı kumaş birlikte döngüler. Kullanın: T-shirt, iç çamaşırı, bakımı kolay elbiseler ve çarşaf için farklı ağırlıklar.

Matelaz: Çift dokunmuş üç boyutlu bir görünüm vermek için bir jakar tezgah üzerinde farklı desen. Kullanımı:. Dış yatak ve şık masa örtüleri Oxford: Kumaş değiştirilmiş düz veya sepet örgü ile yapılmış. Kullanın: düğme aşağı gömlek ve daha yakın, çarşaf ve yastık kılıfları.

Percale: Pürüzsüz, ince kare inç başına 180 parçacığı minimum diş sayısı ile dokuma taranmış. Kullanımı: yaprak ve giyim.

Poplin: yüzeyi ve yüksek iş parçacığı sayısı üzerinde ince bir yatay kaburga etkisi ile Kumaş. Kullanın: yüksek kaliteli gömleklik.

Plise: bir kıvrımlı bir etki yaratmak için ipliklerinin bir kısmını çeker çözeltisi ile muamele edilmiş kumaş. Kullanımı: battaniye kapakları ve yaz pijama.

Saten: pürüzsüz, parlak yüzeyi ile bir saten örgü pamuk. Çizgili saten mat yüzeyli çizgili parlak karışır. Kullanın: çarşaf, masa örtüleri, perdeler.

Gofre kumaş: çözgü ipliklerinin geriliminin değiştirilmesiyle elde dokunmuş kırışık olan hafif bir pamuklu kumaş. Kullanın: Klasik yaz takım elbise ile eşanlamlı; Ayrıca spor, perde, slipcovers kullanılır.

Tül: Batiste, çim, organze, dimi, swiss noktalı ve vual tüm ince pamuklu sheers dokunmaktadır. Bazıları yumuşa  gevrek. Kullanımı: ahşap sandalyeler için yaz partisi elbiseler, perdenin ve yaz transparan

Havlu kumaş: Kumaş nem emici ilmik pile bir ya da her iki tarafta da, tüm yüzeyi kaplayan ile. Kullanımı: banyo havlusu, elbiseler ve yastık örtüleri.

Kabartılmış: onun yüzünde çapraz çizgiler ile Dayanıklı kumaş. Kullanın: pantolon, şort.

Kadife: kısa, yoğun dokuma kesik havlı bir çözgü-kazık kumaş, kumaşa yumuşak, zengin doku vererek. Kullanın: Fonlar, minder ve giyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın