Polyester Kumaş Nasıl Boyanır?

Evde polyester kumaş nasıl boyanır,Polyester kumaş boyanır mı,Nescafe ile kumaş boyama,Sprey Kumaş Boyası,Yıkanınca çıkmayan Kumaş boyası,Polyester kumaş boyama yapan firmalar,Sprey kumaş Boyası Nasıl Kullanılır,Kumaş Boyası Nasıl sabitlenir,
Evde polyester kumaş nasıl boyanır,Polyester kumaş boyanır mı,Nescafe ile kumaş boyama,Sprey Kumaş Boyası,Yıkanınca çıkmayan Kumaş boyası,Polyester kumaş boyama yapan firmalar,Sprey kumaş Boyası Nasıl Kullanılır,Kumaş Boyası Nasıl sabitlenir,

KUMAŞ ÇEŞİTLERİNİ SATIN ALIYORUM- KİLOYLA KUMAŞ. POLYESTER KOT ALANLAR POLYESTER ASTAR ALANLAR KUMAŞ ALANLAR Polyester giysilerinizi boyamak, kişiliğinizi öne çıkarmanın harika bir yolu olabilir. Polyesterin diğer sentetik elyaflar gibi boyanması çok zor olabilse de, işlem başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Bazı araçlar ve bilgilerle donanmış olarak, polyester kumaşın nasıl boyanacağını öğrenebilmelisiniz. Polyester kumaşınızı uygun şekilde boyamak için aşağıdaki adımları okuyun.

PARTİ İPLİK ALINIR SPOT KUMAŞ ALINIR

Doğru boya türünü satın alın. Polyester, pamuk gibi doğal kumaşlarla iyi çalışan aynı tür boyalarla boyanamaz. Bu tür boyaların kullanılması giysinin renginin çok az değişmesine veya hiç solmasına neden olmaz. Polyester boyamak için doğru boyalar satın almanız gerekir. Kumaş alanlar boyalar, bir ortamında dağıtılan ince öğütülmüş bir boya katkı maddesinden oluşur, bir macun veya toz gibi katıdırlar.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİNİ SATIN ALIYORUM…

Parça kumaş nereye satarım,kumaş nereye satılır,kumaş parçası kimler alıyor,parça kumaş alan firma,penye kumaş alan f,rlar,sandy kumaş kilo fiyatı,kiloyla sandy kumaş,İstanbul kumaş alan firmalar,Çerkezköy kumaş alanlar,kumaş satın alan yerler,kumaş satın alanlar,

Önemli notlar

Ucuz kumaş satan yerler. Ocak Üstü Yöntemi Sentetik boyamanın karmaşıklığı nedeniyle, boyama işleminiz boyunca (200°F veya daha fazla) neredeyse kaynama sıcaklığını korumak için ocak üstü yöntemini kullanmanız gerekir. Buna göre ocakta bir tencereye sığmayacak hiçbir şeyi boyayamazsınız ve kumaşa nüfuz etmesi için gereken su sıcaklığını sağlayamayacağı için yıkayıcınızı kullanamazsınız. .

Renk

Kumaş alanlar. Boyadığınız giysi beyaz veya kırık beyaz ise, gerçek rengi elde edebilmelisiniz. Ancak, giysinizin mevcut bir rengi varsa, o zaman tek seçeneğiniz onu daha koyu bir renkle boyamaktır.

Desenler ve Logolar Boyadığınız

Giysinin deseni veya logosu varsa, kullandığınız renk kumaştaki mevcut renk(ler)le karışacak ve yeni renkler oluşturacaktır. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen fazla boyama desenleri ve logolar hakkındaki talimatlarımızı inceleyin.

Ağartıcı Lekeleri ve Güneş Hasarı

Güneş ve ağartıcı aslında kumaşa zarar vererek boyamayı çok zorlaştırır. Ne yazık ki bu, boyanın lekeleri kapatacağını garanti edemeyiz.

Talimatlar.

 1. Ne kadar boya gerektiğini belirlemek için, boyanacak öğeyi bir gıda ölçeğinde tartın veya ağırlığını tahmin edin. Genel bir kural olarak, bir şişe 1 kilograma kadar kuru kumaşı boyayacaktır. %100 polyesteri boyuyorsanız veya daha koyu bir renk elde etmeye çalışıyorsanız, boya miktarını ikiye katlayın.
 2. Lif içeriği ve ağırlık, rengin nasıl göründüğünü etkiler. Kumaşınızın boyayı kabul edip etmeyeceği veya istediğiniz rengi elde edip etmeyeceği konusunda şüpheniz varsa, önce bir renk örneğini test etmenizi öneririz.
 3. Boyamadan önce, giysi üzerindeki görünür lekeleri çıkarın. Bu, boyama sırasında tek tip renk sonuçları elde edilmesine yardımcı olacaktır. Ürünü yumuşatıcı kullanmadan ılık, sabunlu suda ön yıkayın. Bu, boya emilimini engelleyebilecek herhangi bir cilanın çıkarılmasına yardımcı olur.
 4. Sobanın etrafındaki çalışma alanını plastik masa örtüsü veya gazete ile örtün ve olası dökülmelere karşı korumak için kağıt havluları el altında bulundurun.
 5. Sıcak suyla çalışırken ellerinizi lekelenmekten korumak ve yalıtmak için lastik eldiven giyin.
 6. Nedeniyle boyama sentetiklerin karmaşıklığına, sen gerekir senin boyama (süresince neredeyse kaynar sıcaklığını korumak için yöntemi kullanmak 95ºC veya daha fazla).
 7. Kumaşın serbestçe hareket edebilmesi için paslanmaz çelik bir tencereye yeterince su doldurun . Her bir kilo kumaş için üç galon su kullanmanızı öneririz.
 8. Düzey boyamayı desteklemek için 5 mililitre bulaşık deterjanı ekleyin.
 9. Tencerenin kapağını kapatın ve suyu kaynama noktasının hemen altına (veya yaklaşık 95ºC ) kadar ocakta ısıtın.
 10. Su kaynamaya başlayınca iyice çalkalanmış boyayı ekleyin ve iyice karıştırın.
 11. Boyayacağınız parçayı ıslatın ve boya banyosuna ekleyin.
 12. Boyama işleminiz boyunca sıcaklığı düşük bir kaynamada tutun.
 13. Yavaş ve sürekli karıştırın. İlk 10 dakika en kritik olanıdır. Karıştırma, lekesiz eşit bir renk sağlamaya yardımcı olur.
 14. Ürün boya banyosunda 10 dakikadan bir saate kadar kalabilir. Polyester veya polyester pamuk karışımı boyuyorsanız, rengin tamamen çıkmasını sağlamak için kumaşı en az 30 dakika boya banyosunda tutun. Naylon, diğer liflerden çok daha hızlı ve çok daha koyu boyamaya meyillidir, bu nedenle boya banyosunda ihtiyaç duyulan gerçek süre daha azdır.
 15. İstenilen renk elde edildiğinde boya banyosundan çıkarılır. Kumaş ıslandığında daha koyu görünecek ve daha açık kuruyacaktır. Fazla boyayı sıkın.
 16. Pamuk, keten, suni ipek veya rami içeren bir karışımı boyuyorsanız , rengi güçlendirmek ve renk akmasını azaltmak için boyamadan hemen sonra ve yıkamadan kullanın  .
 17. Ilık suda durulayın ve ardından durulama suyu berrak akmaya başlayana kadar suyu yavaş yavaş soğutun.
 18. Hafif deterjanlı ılık suda yıkayın, durulayın ve kurulayın.
Metre ile kot kumaş alanlar,metre ile gabardin kumaş alanlar,metre ile şifon kumaş alanlar,metre ile viskon kumaş alanlar,metre ile krep kumaş alanlar,metre ile sandy kumaş alanlar,metre ile keten kumaş satın alanlar,metre ile kot alan,metre ile gabardin kumaş alan,metrelik kot alanlar,metrelik gabardin kumaş alanlar,metrelik saten alan,metrelik kumaş alan yerler,metrelik kot alan,

Polyester Nasıl Boyanır

Stok kumaş alan firmalar. Hemen bilmelisiniz ki boyalar %100 polyester üzerinde çalışmayacaktır. Bununla birlikte kumaşa anlalar boyalar satmasa da, marka %50’den az polyester içeren polikoton karışımlarını renklendirmek için bir yöntem sunuyor.

Yoğun Siyah, Çamaşırlar İçin Kullanımı Kolay Kumaş Rengi Bu nedenle boyasını pamuk karışımlı tişörtler gibi birçok üründe güvenle kullanabilirsiniz.

Kumaş satın alan yerlerde kullanmayla ilgili iyi haber, sürecin çok daha basit olmasıdır! Bu renklendirici suda çözündüğünden, rengi ısıtmak için kaynar suya ihtiyacınız yoktur.

İlk önce, renklendirmeyi planladığınız öğeyi tartın. Bir paket tozun yarım kilo kumaşı renklendirmesi gerektiğini belirtir, bu nedenle paketleri buna göre satın alın.

Ardından ürünü sabunla yıkayın ve hala nemliyken yıkayıcıdan çıkarın.

Kumaş alan. Bir cam kaseyi veya metal tencereyi suyla doldurun – her boya paketi için 2 ¼ bardak su kullanın. Her paket için beş yemek kaşığı sofra tuzu da ilave edin.

Boyayı karıştırın, çözünene kadar karıştırın.

Ümraniye Kumaş pazarına nasıl gidilir,Zeytinburnu kumaş toptancıları,Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı nerede,Zeytinburnu kumaşçılar yol tarifi,Toptan penye kumaş Zeytinburnu,Zeytinburnu kumaş pazarı,Zeytinburnu kumaş fiyatları,Zeytinburnu Abiye kumaşçılar,Zeytinburnu kumaşçılar,merter kumaşçılar,İzmir kumaşçılar,adana kumaşçılar,denizli kumaşçılar,

Kumaşı boya banyosuna ekleyin. On beş dakika hafifçe karıştırdıktan sonra 45 dakika dinlenmeye bırakın.

Kilo ile kumaş. Ürünü mutfak lavabonuzun üzerindeki banyodan çıkarmak için eldiven kullanın ve su berraklaşana kadar soğuk suda durulayın.

Son olarak, bitmiş ürünü bir ılık suyla çamaşır makinesi döngüsünden geçirin ve kurumaya bırakın.

Tavsiye Yazı:  Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Tavsiye Yazı:  Yün Giysiler Nasıl Ütülenir?

Tavsiye Yazı:  Polar Kumaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın