Saten Elbise Nasıl Yıkanır.

2Saten elbiseler yapabilirsiniz herhangi bir kadının gardırobu için güzel bir ek olabilir ve pek çok özel günler için takılabilir. Saten pamuk, ipek, asetat, rayon, naylon ve / veya polyester oluşturulan olduğundan, sizin saten 4temizlemek için nasıl bilmek zor olabilir akşam ve resmi elbiseler. Elbise kumaş için kullanılan lif büyük ölçüde bunun için bakım nasıl belirleyecek. Bu kılavuz size temizlemek için yardımcı olacaktır saten elbise düzgün ve gelecek yıllar için çok yönlülüğünü korur.

Saten Elbise Bakımı:

3Onlar kalıcı hale kalmaz. Hemen lekeleri için katılın onu yıkamadan önce bir leke çıkarıcı ile nokta davranın. Bir kan lekesi ise, leke sökücü kullanmadan önce, soğuk suda ıslatın elbise. Ağartıcı içermeyen leke çıkarıcılar kaçının.

İpek ve asetat. Yapılan kuru, temiz saten elbiseler Saten giyim bu elyaftan hassastır. El yıkama ya da lifleri yıkmak ve elbise görünümünü zarar verebilecek bir çamaşır makinesi kullanılarak. Profesyonel kuru temizleyiciler de bu malzemelerden yapılmış saten elbiseler lekeleri dikkat edelim.

1 Diğer liflerden yapılmış saten elbiseler yıkayın içinde dışarı elbise çevirin ve el hassas giysiler için yapılmış bir deterjan ile soğuk ya da ılık suda yıkayın. El yıkama tercih edilmesine rağmen, aynı zamanda bir çamaşır makinesi kullanabilirsiniz. Hassas döngüsü seçin.

. Elbise hava kurumasını bekleyin kalın havlu üzerine yatırın ve suyun bazı sıkmak için havlu rulo. Kuruması için bir havlu üzerine elbise yatırın. Sen dışarıda kurutmak ama elbise solmaya neden olabilir doğrudan güneş ışığı, dışarı tutabilirsiniz. Bu elbise doğal kuruması için en iyisidir.

Demir saten elbise gerekirse. Ancak, konu bu demir ısıyı direkt yok. Demirden ısısının bir kısmını absorbe etmek için, bu gibi bir mendil ya da hafif ağırlıklı bir havlu gibi, koruyucu bir kaplama kullanın. Üstüne elbise ve demir mendil yerleştirin saten giyim düşük ayarda demir ile.

. Isı kaynaklarından uzak, serin bir yerde saklayın elbise Radyatörler ve elbise görünümünü zarar verebilir pencerelerden akışları güneş ışığı; artı, ısıya maruz kalma lifleri yıkar ve kalitesini düşürür saten elbiseler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın