Üç iplik kumaş 3 iplik

Üç iplik kumaş

Üç iplik kumaş, iki iplikten farklı olarak astar ve zemin ipliğine ek olarak bağlama ipinin kullanılmasıyla üretilen kumaştır. Genelde birbirinden farklı kalınlıkta üç iplik alınır. Birinci iplik zemin ipliği olarak kullanılır ve zemin örülür. Zemin örgüsü yapıldıktan sonra ikinci ile astar örgüsü yapılır ve iki iplik kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizkumaşın yüzeyi oluşturulur. Üçüncü iplik ile de bağlama katı yapılır. Böylece hem malzeme daha da sağlamlaştırılır iken, hem astarın malzemenin ön yüzünden görünmesi önlenir.

Üç iplik kumaş kullanım alanı olarak diğerlerinden biraz daha farklıdır. Giyimde kullanıma yatkındır fakat daha ağır şartlarda kullanılan malzeme üretiminde kullanılması daha uygundur. Yemek örtülerinde kullanımı biraz daha fazladır ve tavsiye edilir. Kalın yapısıyla çok yıkanmaya elverişli olan bir malzemedir. Lokantadaki örtülerin hemen hemen her gün, hatta bazen günde birkaç kaz yıkandığını da var sayarsak oldukça uygun bir malzemedir üç iplik.

Evlerde ise dolapların bazaların altına sıkıştırılmış olan hurçlar vardır. Hurçların yük kapasitesinin yüksek olması bir hurçtan istenen temel şeylerden biridir. Bu nedenle güvenle üç iplik kullanılarak üretilebilirler. Kullanım amacına uygun olan bu malzeme, hurcun ağırlığı kolay taşıyıp, yırtılmalar yapmasına engel olmaktadır. Aynı zamanda kalın bir yapıya sahip olan üç iplik malzemesi, dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Esneme kabiliyeti kısa sürede var iken, uzun vadede yine kendi haline dönüşmektedir. Bu yüzden şekil bozulmalarına karşı da engelleyici bir malzemedir. Esneme kabiliyetinin düşük ve geçici olması hurç gibi malzemelerde yer kaplama sorununu ortadan kaldıracağı için iyiyken,  giyim sektöründe zorluklara neden olabilir. Kalın yapısı aynı zamanda havayı stabil tutmasını engelleyerek normalden daha sıcak hale getirebilir. Bu da malzemenin kıyafette tercih edilirse karşılaşabileceğimiz bir sorundur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın