Viskon Kumaş

Tüm Yönleri İle Viskon Kumaş

Bayanların bir bakışta türünü anlayamadıkları kumaşlar arasında viskon kumaş da bulunuyor.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz- Son derece ihtişamlı ve farklı bir görünümü olan bu kumaşın ipek kumaş ile karıştırılması çok sık karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Görünümü bakımından ipekten ayırt edilmesinin son derece güç olduğunu söyleyebiliriz. Zira viskon en az ipek kadar parlak ve kaygan bir görünüme sahiptir. Bu nedenle ipek kumaşlar ile çok sık karıştırılmaktadır.

Hatta viskon kumaş ilk olarak tekstil sektörüne kazandırıldığında ipek üreticilerinin bu durumdan bir hayli hoşnutsuz kaldıkları biliniyor.==HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz İpek kumam türünün tüm özelliklerini taşıyor olmasına karşın ipekten daha ucuz olması insanların bu kumaşa yönelmesini beraberinde getirmiş. Elbette haliyle ipek kumaş satışlarında hatırı sayılır bir azalma meydana gelmiş. Bu yüzden ipek kumaş üreticileri ve satıcıları viskonun üretimlerini engellemek için pek çok girişimde bulunmuşlar. Ancak başarılı olamamışlar.

Günümüzde viskon kumaş son derece yoğun bir şekilde kullanılıyor. Yani tahmin edebileceğiniz gibi ipeğin dokusundan ve görünümünden hoşlananlar çok daha cüzi bir ödeme ile tercihlerini viskondan yana yapıyor. Haliyle yoğun bir şekilde tercih edilen, popüler kumaşlar arasında yer aldığını söylemek mümkün. Bu kumaş kıyafet üretiminden çeşitli dekoratif ürünlerin kaplamasına, ev tekstili ürünlerinden perde imalatına kadar bir hayli geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dünyanın hemen her ülkesinde üretimi yapılıyor ve tüm ülkelerde de popüler kumaş türlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Kaygan ve gösterişli bir yapıya sahip olan bu kumaş türü nem emme özelliği yüksek olan ürünlerdendir. Terlemeye neden olmadığından ideal bir konfeksiyon hammaddesi olabilirken aynı zamanda yumuşak yapısı sayesinde farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Bu arada viskon kumaş tıpkı pamuklu kumaşlar ya da ipekli kumaşlar gibi tamamen doğal bir kumaş türüdür. Yani cilt sağılığına zarar verebilecek alerjik maddeler içermez ve dayanıklı olması nedeniyle aynı zamanda çok uzun yıllar da kullanım imkanı tanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın