Yanmaz Kumaş Özellikleri

KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Ürün test verileri neredeyse göreli kalitesi bir ölçü kurmak için tek yoldur. Pek çok değişken bir veya birden fazla açıdan kendi yarışmanın itibaren bir üreticinin ürün önemli ölçüde farklı yapabilir, DSC_0734hangi kumaş yapma sürecine girer. Test sonuçları bu farkların en iyi göstergesi sağlar. Birçok tedarikçi önemli para ve ürünlerini test ve karakterize etmek için zaman yatırım ve rutin dahil olmak üzere kumaşların özellikleri hakkında bilgi sağlamak var:

Yerinde bir kumaş yırtıkları, genellikle yırtarak yaparsa. Çünkü yırtılma mukavemeti önemlidir Bu oluşur yerel gerilme konsantrasyon veya kalan ipliklerin üzerindeki baskıyı artırmaktadır bir iplik, başarısızlık yerel hasarı oluşur.

Yapışma gücü korur temel hammadde ile kaplama ya da film laminattan arasındaki birleşme kuvvetinin bir ölçüsüdür. Bu tedbir imal derleme kumaş şeritleri bağlamak için kaynak yapılmış eklem gücünü değerlendirmek için yararlıdır.

Alev  geciktirici alev prova. Olarak aynı değil çok sıcak olsa bile bir nokta kaynak dayanabilen bir alev geciktirici kaplama ile Kumaş, ama büyük bir ateşleme kaynağı mevcutsa bir alev geciktirici malzeme hala yanacak. Ateşleme kaynağı daha büyük, daha fazla toplam ısı enerjisi koruyucu kaplamanın arkasında, kumaş lifleri kullanılabilir, daha fazla ısı enerjisi alır, daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde kumaş dışarı içeriden yangın ve yanık yakalar ayrıldığı bir sıcaklığa ulaşmadan . Tipik çadır yangınları, örneğin, küçük ateşleme kaynakları ile başlar, ama sonuçta çadırın içeriğinin alev kumaşın tepki katkıda bulunmaktadır.

Alev geciktirici test , bir aleve maruz kaldığında kumaşın kendi kendini söndürme özelliğini ölçer. Sanayi geliştirdi AF-1 ve AF-2 mimari kumaşlar için sınıflandırmalar. Her iki tip de, 25 ya da daha düşük bir alev yayılma değerine sahip ve en az bir C sınıfı çatı kaplama sağlamak gerekir. Buna ek olarak, AF-1 kumaşlar dış yangına maruz kalma ve iç alev yayılmasına direnç ile ilgili testleri geçmelidir. Belirli geçici veya nonbuilding yapılarda, C sınıfı bir sınıflandırma ile birlikte NFPA 701 (alev direnci), veya NFPA 701 uygun kumaşlar, yeterli olabilir. Üreticiler NFPA veya ASTM ürünlerinin geçmesine testleri hangisinin teyit bilgi vermelidir.

Çoğu mimari kumaşlar temizlenebilirliği iyileştirmek için dış kaplaması uygulanan son kat çeşit var. vb0HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizTopcoats akrilik çözümleri, poliüretan-akrilik çözümler, PVDF çözüm kat veya bir PVF film laminasyon vardır. Son kat malzemenin dış sert bir yüzey sağlar ve plastikleştirici geçişini en aza indirir. Bariyer malzemeye yapışmasını önlemeye yardımcı olur ve kir kumaş su ile temizlenir sağlar. Malzeme eskidikçe, çözüm kaplı üst yüzey aşındırmak ve malzeme fazla kir toplamak ve temizlemek için daha zor olacaktır. Kalın-çözüm son katlar uzun ince kat daha sürecek, ama çok kalın kaplamalar gevretmek ve katlandığında çatlar.

Kalıcı hava yapılar ve çekme yapıları, bir 1-mil (25.4 mikron) PVF film kullanımı, uzun süreli temizlenebilirliğin ve görünümü bir konudur özellikle için. 1-mil PVF filmi çözüm  olarak 10 kat daha kalın ve plastikleştirici göçü ortadan kaldıracaktır.

Kumaşın üst bitirmek yapının uzun vadeli estetik gereklerine ilgili olmalıdır. Depolama ve endüstriyel uygulamalar için kullanılan yapılar, genellikle temizlenebilirlik yüksek düzeyde gerektirmez. Spor etkinlikleri, tenis kortları, golf veya aralıkları için hava destekli yapılar temizlenebilirliğini ılımlı bir düzeyde gerektirir. Eğlence parkları ve müzik pavyonlar için özel çekme yapısı genellikle temizlenebilirliğini yüksek düzeyde gerektirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın