Yemek Tarifi Cezerye Tarifi

Yemek Tarifi Cezerye Tarifi Ev yapımı Cezerye Mersin, Türkiye’den bir lezzetli ve sağlıklı havuç ezmesi ve ceviz tatlısı. Ben bir gitmek var ve bu lezzetli havuç lezzetleri ile kendinizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı tedavi umuyoruz. Cezerye bir hafta boyunca hava geçirmez bir kap içinde iyi tutar. 6 Kişilik: Malzemelercezerye tarifi HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz 3 büyük havuç orta (yaklaşık 400 gr), temizlenmiş ve rendelenmiş 200 gr / 7 oz. / 1 su bardağı beyaz şeker (ya da 1 ¼ su bardağı esmer şeker) 50 gr / 2 oz. küçük parçalar halinde doğranmış ceviz, 8 fl. oz. / 1 ​​su bardağı su 50 gr / 2 oz./1/3 bardak süslemek için hindistan cevizi gevreği kurutulmuş Cezerye kareler veya topları şekil su kase.

Yapılış Tarifi Geniş, ağır bir tavada rendelenmiş havuç, ½ su bardağı su ve şekeri koyun. Orta ateşte pişirin, başı açık, sık sık karıştırarak. Yaklaşık 30 dakika boyunca ya da bütün sıvı buharlaştırıldı kadar bu şekilde pişirin. (Havuç da bu nedenle havuç duygusal olmazlar böylece bir anda sıvı bir adım eklemek için tercih, kendi suyu bırakın) ½ su bardağı su geri kalanı karıştırın ve sürekli karıştırarak orta ateşte tekrar pişirin. Tüm suyu buharlaştırılarak ve bu başka bir 30 dakika sürer, yumuşayana kadar pişirin havuç. Lütfen karıştırma kaşık kullanarak, kalın, tıknaz macun dönüşmesi pişmiş havuç püre. Bu noktada, onlar da kalınlaştırmak gerekir başlar ve (bunu sopalarla olup olmadığını test etmek için parmakları arasında biraz sürebilir) yapışkan olsun. Isı kapatın. Havuç macun kıyılmış ceviz ilave edin ve iyice karıştırın.

Tekrar karıştırma kaşık kullanarak, iyi hepsini karıştırmak ve kalın bir hamur haline çevirmek. Parşömen kağıdı ile küçük bir dikdörtgen tabak veya tepsi örtün. Onlar 1,5 cm (0.6 “) bir yüksekliğe sahip, sağlam kalmak emin, eşit ve sıkı havuç macunu sürün. Bir streç film ile kaplayın ve buzdolabında 2 saat razı karışımı dinlendirin. 2 saat sonra, havuç hamur şekillendirme başlar. Size yakın bir tas su var. Ellerinizi ıslatın, bir tatlı kaşığı almak ve küçük yuvarlak toplar halinde şekil. Ya da bıçak ıslak ve küçük kareler halinde kesilir. Kuru bir yüzey ve ceket tüm üzerinde kat gevreği ile havuç topları ve kareler üzerinde kurutulmuş hindistan cevizi gevreği yayıldı. Cezerye servise hazırdır. Cezerye bir hafta boyunca hava geçirmez bir kap içinde iyi tutar. Afiyet Olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın