Yün Kumaş Hakkında

Yün Kumaş Hakkında. Yüzyıllar boyunca, koyun yiyecek ve giyecek insanlığa sağladı. Keten kumaş alanlar gibi, yün Sanayi Devrimi’ne kadar bir çok popüler ve yaygın olarak kullanılan lif oldu (Yuvarlak Bobin, May1999 bakınız). Koyun yetiştiriciliği ve üretimi olarak erken koyun yetiştiriciliği hızla büyüdü ve Kuzeydoğu yayılmış 1630 gibi 1609 yılında kadar takip edilir.

Yün Kumaş Hakkında. İngiliz yün penye ve karderler bölgeye yerleşen ve bitmiş yün kumaş üreten başladı  Türkiye  tekstil endüstrisi 1643 izlenebilmektedir sonra, koyun sanayi koyun nüfusu yavaş yavaş azalmaya başladı 1884 yılında 50 milyon koyun bir zirveye ulaşan batı taşındı.örme kumaş çeşitleri HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Yün Kumaş Hakkında. Yün Türleri koyun üreten yünü türü cins göre değişir. Örneğin, Merinos koyun çok ince yün üretmek. Merinos böylece yünlerin en değerli olarak kabul edilir. Avustralya dünyanın en Merinos yünü yaklaşık yüzde 43 oranında üretir.

Yün Kumaş Hakkında. Yün üreticileri ince yün ve orta dereceli ve kaba yünler üretmek onbeş ırkları üreten koyun dört ırkları yükseltmek. Orta dereceli yün öncelikle gıda için yetiştirilen ırklar geliyor. Koyun (Hawaii hariç) tüm devletler mevcut üretir rağmen, çoğu koyun operasyonları Batı’da vardır.

Üretim Süreci. Kırpma – Koyun genellikle ilkbaharda, yılda bir kez kesildikleri. Yün bir parça polar alanlar denilen, tek parça halinde kesilmiş.

Yün Kumaş Hakkında.  Ovalama – polar kir, gres ve kurutuldu, ter gibi saf olmayan maddelerin çıkarılması için yıkanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın