Bambu kumaş nedir?

Bambu kumaş nedir?

Bu yazıda bambu kumaştan yapılmış kumaş ilçe ne de nasıl bir göz atın ve bu gerçekten olup olmadığını görmek. Atalarımızın bambu kumaştan niye Ve ayrıca öğrenirler.

Bugün, bu bambu olduğu varsayılır çevre dostu kumaş. Böylece kökenli doğal olarak selülozik lifler ve sentetik protein ayrıldı.3

  1. yüzyılda olduğu gibi, insanların doğası gereği liflerin süreçlerine dalmak başladı, viskon üretimi tarihi başladı. Koyun ve ipek solucanları herhangi bir şekilde (ot, yaprak, tahıl) selüloz yemek ve güneş ışığı ve su kullanarak bir protein içine işlemek.

üretim alanları veya viskon elyaf ipek solucanlar üretimini gözlenen bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Solucanlar selüloz, sindirilmiş ve daha sonra bir başka protein ile püskürtme sonucu katılaşan sonra, küçük bir birim aracılığı ile, iplik bükülmüş olan sıvı bir protein oluşturmak üzere bunu işlemiş yemek.

Ilçe / rayon üretmek için, selüloz sıvı içine işlenmiş ve bir iplik mekanizması ile bükülmüş, daha sonra kimyasal püskürterek sonra sertleşir.4

Bunun aksine, geleneksel bir eğirme iplik, pamuk lifleri, içinde keten orijinal bir şekilde, fiziksel olarak sağlam kalır.

Kırıcıda herhangi bir bitkinin bir fiber saf selüloz olmaktadır. O bambu, Tencel, Lyocell, viskon denir olsun, onun avantajları ve dezavantajları ile, hala tüm alanları veya “viskoz” öyle.

Bugüne kadar selüloz üretimi için iki yöntem vardır. Bir daha yaygın, diğer daha çevre dostu.

Zaman viskon olarak satılan ve 1924 başlığı “Alanında” Over REYONU ne olursa olsun, üretim süreci ve lif kaynağı, rejenere selüloz yapılan herhangi bir terimdir lif seçildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın