Basma Kumaş Çeşitleri

Basma Kumaş Çeşitleri

Tekstil sektöründe en sık kullanılan kumaşlar arasında basma kumaş çeşitleri de bulunmaktadır. Son derece yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu kumaşlar pamuklu iplikler kullanılarak elde edilir.--HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 434 3 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.- Eski dönemlerde özellikle konfeksiyon üretiminde sıklıkla tercih edilen kumaşlardan biri olması, günümüzde envai çeşit yeni kumaşa rağmen popülerliğini kaybetmeden halen kullanım alanına sahip olmasını da beraberinde getirmiştir. Kumaşın kolaylıkla işlenebiliyor olması da tercih nedenlerinden biri olabilmektedir.

Bu kumaşın en önemli özelliklerinden biri de son derece karmaşık olsa dahi pek çok desenin kumaş üzerine rahatlıkla uygulanabiliyor olmasıdır. Bu nedenle basma kumaşlar son derece zengin bir desen çeşitliliğine sahip olabilmektedir. Basmalar aynı zamanda çok sayıda rengin aynı anda kullanılabildiği ender kumaşlardan biri olmasıyla da dikkat çeker. Bu kumaşların üretiminde 20 numaradan 36 numaraya kadar değişen farklı ölçülerde pamuk iplikler kullanılır. Bilindiği gibi pamuk en sağlıklı malzemelerden biridir. Dolayısıyla pamuk ipliği kullanılarak elde edilen basma da cilt sağlığına hiçbir zarar vermeyen kumaşlar arasında yer almaktadır.

Ev tekstili ürünlerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmasının nedenlerinden biri de sağlığa dost bir kumaş türü olmasıdır diyebiliriz.--HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 434 3 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.- Basma kumaş aynı zamanda pamuk ile viskonun yahut pamuk ile polyesterin karışımından elde edilen ipliklerle de üretilebilmektedir. Farklı oranlarda karışımlarla elde edilen bu kumaşlara tekstil sektöründe emprime adı da verilebilir. Farklı karışımlar ile de üretilebiliyor olması sayede gerek görünümleri gerekse kullanım şekli bakımından farklı kalitelerde farklı basmalar elde edilebilmektedir. Sadece ülkemizde değil yurt dışında da bu kumaşın sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Beyazlatılmış olan kumaşlara baskı rulolarının kullanımı ile baskı yapılabilen basma kumaş çeşitlerini son derece cüzi fiyatlara satın almak mümkün olabilmektedir. Özellikle stok kumaş alım satımı yapan firmalar ile irtibata geçmeniz halinde toptan şekilde yahut daha az oranda basma türündeki kumaşları minimum düzeyde ödemeler yaparak satın alabilirsiniz. Bu firmalara internet aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın