Kot Kumaş Nedir?

Kot Kumaş Nedir?

Denim kumaş olarak da bilinen kot kumaş pamuklu kumaş türlerinden biridir. Özellikle kıyafet dikiminde son derece yaygın bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. Pek çok farklı çeşidinin mevcut olması da kumaşın popülerliğini korumasına yardımcı oluyor. = HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.Her ne kadar günümüzde çok sayıda yeni kumaş türü elde ediliyor olsa da kot kumaşların popülerliğini daha uzun yıllar koruyacağı aşikar! Bu kumaşın özellikle kullanıcıları tarafından koruma altına alındığını da söyleyebiliriz. Zira dünyanın pek çok ülkesinde kottan başka kumaş türünden dikilmiş kıyafetleri giymek istemeyen pek çok kişi mevcut.

Kumaşın pek çok özelliğinin dikkat çektiğini söylemek mümkün olacaktır. Örneğin bazı kumaş türleri kalın veya incelik konusunda çok müsait bir dokuya sahip olmayabiliyor. Ancak kot kumaş istenen kalınlıkta ve istenen incelikte üretilebilen bir kumaştır. Bunun yanı sıra renklendirme yani boyama konusunda da kotun üreticilerine kolaylık sağladığı bilinir. Bu kumaşlar gayet kolay bir şekilde renklendirilebiliyor ve en az dokusu kadar rengini de uzun süre koruyabiliyor. Haliyle en dayanıklı kumaş çeşitleri arasında yer aldığı söylenebilir.

Alt türleri arasında pek çok farklı model bulunan kot kumaş çeşitleri ağartılmış, taşlanmış gibi yeni modellerle daha da şahlandı. Artık bu kumaş çeşitli iplik türleri ile pamuklu ipliğin karışımından da üretilebiliyor.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Örneğin likra ile bir karışım elde edilerek kotların daha esnek bir yapıya dönüşmesi sağlanabiliyor. Likra bilindiği gibi tek başına kumaş üretiminde kullanılmayan bir ipliktir. Ancak farklı iplikler ile bir arada kullanılarak kumaşların esnemesini sağlayabilir.

Yaygın bir şekilde kullanılan kot kumaş da likra karışı kullanılarak elastikiyet kazanabiliyor. Bu sayede özellikle kıyafet üretiminde vücudu sararak daha şık bir görünüm sunan parçalar üretilebiliyor. Sıklıkla tercih edilmesi de artık kut kumaşların üretiminde likranın daha fazla kullanılmasını beraberinde getirmiş durumda. İnternet ortamında bu kumaşın kullanım alanları ve alt türleri hakkında çok fazla detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın