Çamaşır Nasıl Ütülenir

Bir nemlendirici uygulamak veya ıslak bir bez aracılığıyla ütülenir gerekip gerekmediğini: kumaş veya kimin özellikleri bilinmeyen ürünlerin ütü önce, malzeme ütü kendisini 2ödünç belirlemek için gereklidir. Test etmek için, bir kumaş parçası üzerinde bir test yapmak, ve ancak o zaman ütü devam edin.

Ne zaman ütü veya ile yün kumaş önceden yapılmış, ya da biraz otur.

Hafif nemli bir bezle demir tel veya aracılığıyla yanlış tarafında yünlü kumaş pat yapılan ürünler kuru nemli bir bez kadar o kadar koyarak.

Gelişimi ile tüm yün kumaşlar üretim yönünde demir gerekir. Eğik veya kumaş ipliklerinin enine yönü ile Detayları her zaman ortak iş parçacığı üzerinde pat.

Dosyalama altına ürünün ön, alt kenarında dosyalama önce yazdırılır. Sonra biraz ve yine yumuşak bir bez üzerine kötek demir çıkardıktan sonra, kenar etek dışarı süpürür.

Ürünlerde Kıvrımlar dikkatli ütülenmelidir. Sütüre sonra, hafifçe nemli bir bez aracılığıyla ütülenir ve alt ürün ütülenmiş, kıvrım ve ürünün ön tarafında yatıyordu

Ardından, katlama kağıt şerit koyarak her kat ters yan ürünleri ön tarafına yazdırılır değildir.

Diğer dokulara ürünleri ütü farklı ipek kadife ürünleri Ütü. Genellikle yapıldığı gibi, gemide onları Ütü, yapamazsın. Onları aşağıdaki gibi Tedavi: Daha sonra iki tarafta dikişleri 1düzeltmek ve çekerek, bazen nemli bir bez çevreleyen, yanlış tarafında demir tutun, yukarı bakacak şekilde demir yüzeyi koydu.

Başka bir şekilde bir ipek kadife üzerine dikişler:  ve ütü masası bağlı sütür bir ucu, sol eliyle barakada diğer ucunu tutarak, yavaşça dikiş üzerinde ütüyü tutun.

Fırça Velvet ve pat. Bunu yapmak için, o yumuşak elbise fırça yüz, yani lifleri yatıp hafifçe.

Dikiş ve kadife  giyerek kolaylıkla ayaklar altına. Ürün parlaklık görünür. Bu parlaklık farklı şekillerde uzaklaştırılır. Bir ters demir yüzeyi yukarı buhar üzerinde nemli bir bez empoze ve demir karşı tarafa ürün yüz çevirerek, kadife geçirmek: Tek yönlü aşağıdaki gibidir. Bunun bir sonucu olarak, kadife kadife rektifiye.

Aşağıdaki gibi bir başka yöntem ise: ipek kadife pot veya şekerleme karşı fırça tutarak, kaynar su ısıtıcısı üzerinde tutmak gerekir – düzeltin.

Sonra kumaş veya ipek kadife makale askısında asılı ve kurumaya bırakılır.

Dikiş ürünleri dolar eserlerin farklı gerçekleştirdiğinizde. Bunların her biri kendi anlamı vardır.

Buruşmuş doku tesviye – kesme kumaş ve parçaların işleme hazırlanmasında kullanılır. Ürün öğelerini işlerken daha iki yan dikişleri bölün, ya da her ikisi bir yan dikiş kesilmiş  (veya dikişler dokuya bağlı olarak nem kullanarak her zaman yanlış tarafı ürünü .Uygulanması sırasında doku kalınlığını azaltmak (örn, tahta, cep, kemer ve diğer

eklem, enine ya da yatay yönde doku kesme gibi bir konveks şekle ve ayrıntıları (örneğin, tahta, dirsek dikişine çift dikiş kollu üst yarısı).

3Kumaş ütü yaparken çekilir gerekli kenar kısmı veya onun bir parçası, bir içbükey hattına yapılan zaman (örneğin, çift dikiş kollu ve, fırfır, ve diğerleri üst yarısının ön dikiş).

Sıyırma ürünler kumaş cila ve buhar etkisini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bunu yapmak için, ürünün nemli bir bez uygulanır ve şeritli, demir, ya da yerinde parlak ile, bu parçanın üstüne, sonra yünlü bir kumaş parçası empoze ve – nemli bez ve demir uygulaması elimden. Bunun bir sonucu olarak, kadife kumaşın en rektifiye parlaklık kaybolur.

Koltuk aracılığıyla giymek Genellikle sıkı etek geri yarısını çekilir. Bu kusur, ütü tahtası ve genişletmek yer eteklerinde etek çekme giderilmesi amacıyla, nemli bir bez ve empoze. Orijinal şekline kademeli etek.

Pantolon dizlerinin üzerine giymek ve onları da nemli bir bez ile ütülenmeli gergin için. Çizgi için keskin pantolon fırça buhar ve nem kaybolması tamamlamak için kurutulmuş bez demir tekrar kumaş kaldı ve çiftler vurmak ütü sırasında, damgasını vurdu.

Onlar bir askı asmak ve kurumasını bekleyin: hemen giymek gerekir ütüleme sonrası ürün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın