Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi

Beşinci ayda bebeğiniz ve siz şeker riski ile karşılaşacaksınız. Aşırı ve birden alınan kilolara bağlı olarak insülin direnci ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden doktorunuz size şeker yüklemesi yaparak kan şekerinizi kontrol edecek. Gerekli görürse diyet ve hamilelere uygun spor ve egzersizler yapmaya başlayacaksınız. Bu korkulacak bir durum değil. Önlem alıp dikkatli davranıldığında geçirebileceğiniz bir pürüz. Hemen hemen tüm anne adaylarının başına gelen bu durum sizin de başınıza gelebilir ama sakın hayatı zehir etmeyin.çocuklarda psikolojik sorunlar

Altınca ayınızda bebeğiniz sizi tekmelemeye başlayacak ve işte o zaman daha iyi kavrayacaksınız hamileliğinizi ve bir bebeğiniz olacağını. Bundan sonra bebeğiniz sağlıklı bir dönemdeyse her zaman yaptığınız şeyleri yapmaya devam edeceksiniz. Üçlü test ve dörtlü test bu dönemde yapılacak. Bu testler sonucunda risk var denilirse bebekten bir su alınması işlemi gerçekleştirilebilir. Bu annenin rahminde bulunan sudan alınan bir örnek olur ve incelenir. Bunun sonucunda doktorunuz detaylı bilgilendirmeyi zaten size yapacaktır.

Bebeğiniz için artık yeni doğan alışverişi yapmaya başlayabilirsiniz. Gün içinde kendinizi yormadan fazla ayakta kalmadan bebeğiniz için bebek odası seçimi, biberon emzik ve kıyafet seçimlerini yapabilirsiniz. Bebeğiniz için giyecek seçerken naylon içerikli kumaşlardan ziyade pamuk oranı fazla olan kumaş malzemenin kullanıldığı giysiler tercih edin. Çünkü pamuk doğaldır ve bebeğinizin doğal tenine uyum sağlayabilir. Tahriş etmez bebeğinizi bunaltmaz ve hijyenik bir tercih olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın