Dantel Nasıl Yıkanır

Yıkama kabartma tozu az miktarda su (1 yemek kaşığı 1 kepçe) ile ılık suda 3-4 saat batırılmış olmalıdır önce Pamuk dantel. İliklerine su boşaltılır, ve olmalıdır sonra hafifçe basıldığında dantel yıkama tozu (su 30-40 gr 1 başına kova) önceden hazırlanmış solüsyon batırılmış. Kirli bir çözüm o ovmak için değil gerekli yıkama, ve bunların presleme esnasında dantel ve dantel ürünleri.

Bu iyi nemlendirilmiş temizleme solüsyonu dantel için muşamba ahşap hafif eğimli tahta ile kaplı, temiz üzerinde düzeltmek ve haddelenmiş, hafifçe sallanan yumuşak ahşap 2iterek veya sıvı durur akan kadar bir şişe temizlemek. Bu işlem, alternatif olarak ıslatma ve bağcıklar temiz kadar haddeleme tekrarlanır. Yıkama işleminden sonra, ürün, köpüğün ortadan kaybolması için, sıcak ve sonra da soğuk su ile iyice iki kez durulanmaktadır.

Yıkanmış Dantel temiz bir havlu sarın ve 20-30 dakika bekletin gerekir. Dantel yıkamak için daha kolay bir yolu var. 40 dakika kaynatılır nerede sabun çözümü kaynar kendi düşürdü ısıtılmış Kuru. ., Yukarıda tarif edildiği gibi, daha sonra yıkandı, yıkama ve kolalama dantel aynı anda çivit sonra. Nişasta pirinç nişastası (1 kısım su bardağı başına 11 çay kaşığı) ve 10 g su başına 1 fincan oranında su pirinçte önceden kabartılmış 5 dakika için kaynatma ile hazırlanır pirinç suyu, kullanımı daha iyidir. Nişasta çözeltisi içinde ilave edildi edilebilir sıkmak sonra, pat kalıp bozmadan yavaşça yarı-kuru bir bezle onları sarılmış. Krem renkli dantel yapmak için, hafifçe sonra kuru ve ütülenmiş, onların zayıf kahve, sıcak suyu rötuş yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın