Polyester Giysiler Nasıl Yıkanır

Piyasalar ve dükkanlar anlamıyla polyester giyim ile kaplıdır. Ceket, gömlek ve elbiseler dayanıklı bu malzemeden yapılmış, ama neredeyse çökmek değil, ancak yüksek 2sıcaklığa oldukça duyarlıdır. Eğer polyester yapılmış öğeleri yıkamak başlamadan önce, malzemenin bakımı hakkında değerli ipuçları aşina olmalıdır.

Polyesterin özellikleri

Polyester kumaş için yüksek bir aşınma direnci ve pekliğe sahip, yeterince yüksek bir aşınma direnci ve yıpranma sahiptir. elyaf malzemesi ısı yalıtım ve nem geçirgenliğinin kumaşların üretimi için kullanılır. Bir antistatik etki sağlayan ve liflerin farklı tipleri ile bağlantılı olarak kullanılan mukavemetli polyester bitmiş ürünler vermek için. Özellikle de, pamuk ve poliesterin bir karışımıdır. Yapay malzeme aynı zamanda ürünlerin hızlı kurumasını sağlamak için, viskon ve yün ekledi.

Polyester birçok avantajı vardır: – aşınma; – Çabuk kurur; – Aşağı ve buruşuk oturup gelmez; – Işık Dayanıklı; – Kolay ütüleyin ve sildim için.

3Polyester sadece giysi dikmek değil, aynı zamanda battaniye üretmek değildir. Başka herhangi bir malzeme gibi, yıkama dahil olmak üzere özel dikkat gerektirir.

Senin polyester yıkamak için nasıl

Yıkamadan önce mutlaka ürünün üzerindeki etiket okumak. Genellikle yıkamanız tavsiye edilir şeyler polyester el, su sıcaklığı 40 dereceyi geçmemelidir. Bir pelerin, aşağı ceket veya mont gibi yıkama hacmi şey ihtiyacı, güvenle çamaşır makinesinde bu sorunu kayabilir Eğer (sonra tersyüz giysi kaldırmak). Sarım az sayıda “hassas yıkama” ya da “El yıkama” olarak ayarlayın. Biz daha yumuşak bir yıkama için sıvı deterjan kullanmanızı öneririz.

Polyester el yıkama ürünleri, sıcak su (30-40 derece) ve evrensel deterjan kullanın. Soğuk suda bu malzemenin şeyler durulayın. Hafifçe ürünü basın ve (dış giyim bir askı 4üzerinde kurumaya tavsiye edilir) doğal kurumaya asmak. Polyester genellikle ütü tabi, ama gerekirse, demir, ortalama sıcaklık rejimi ayarını olmuştur ıslak gazlı bez veya bez aracılığıyla bunu değil.

Dolgu maddesi (blanket ya da yastık) olarak kullanılan poliester, yıkanmış ürün tavsiye edilmez durumda, deformasyona yol açar. battaniye dikkatle biriken toz kurtulmak için sokakta vurmak, ya da kuru temizleme vermek olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın