Denim Kumaş

Denim Kumaş

1950 ila 1960 yılları arasında keşfedilen ve günümüzde halen pek çok tekstil çevresine göre en popüler kumaş çeşitlerinin başında gelen-.-HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz denim kumaş oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle kıyafet üretiminde karşımıza çıkan bu kumaşın temel rengi mavi olarak düşünülse de aslında aklınıza gelebilecek her renkte üretimi yapılabilmektedir. Zira boyama ve aynı zamanda taşlama teknikleri için son derece müsait bir kumaş çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 1980’li yıllara gelindiğinde denim farklı teknikler ile buluşturuldu. Bu sayede popülerliğini de ikiye katlamayı başardı.

Örneğin söz konusu tarihlerde denim kumaş üretiminde iplikler likra ile karıştırıldı. Böylece kumaşın hatırı sayılır düzeyde bir elastikiyet kazanması sağlandı. Haliyle bu kumaştan dikilen kıyafetler de vücudu tamamen sarabildiği için likralı kot adı ile Tekstil sektöründe adeta büyük bir çığır açtı. --HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.--Günümüzde özellikle pantolon tercihleri dünyanın pek çok ülkesinde halen likralı denim kumaş çeşitleri arasından yapılıyor. Yani sadece likra karışımının dahi kumaşı bir anda parlayan bir yıldız haline getirmeyi başarmıştır.

Bir yandan farklı teknikler ve farklı iplikler kullanılarak yeni denimler elde edilmeye çalışılırken taşlama tekniği ile kumaşın farklı bir boyut kazanması başarıldı. Artık pantolon, yelek, ceket başta olmak üzere denim kullanılarak üretilen kıyafetlerde taşlanmış görüntü aranan bir özellik haline geldi. Ayrıca denim kumaş ince ve kalın dokumalara son derece müsait bir kumaş türüdür. İstendiğinde son derece yumuşak ve ince bir form kazanması mümkün olabilirken, daha kalın ve daha sert formlarda üretimler de hiç zorlanılmadan gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca kumaşın kullanıma açılmasından önce geçtiği yıkama işleminde de çeşitli etkilerin yaratılabildiği biliniyor. Süslemeler ve farklı materyaller ile de kolaylıkla uyum sağlayabilen denim kumaş toptan kumaşçılar ve stok kumaş alım satımı yapan firmalar tarafından uygun fiyatlara satılabiliyor. Konfeksiyon atölyelerinin tercihlerini genellikle bu firmalardan yana yapmasının nedeni de cazip fiyatlar olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın