Kumaş İmalatçıları

Triko Kumaş.

Kumaş İmalatçıları Sektörü

Ülkemizde aktif bir şekilde faaliyet gösteren kumaş imalatçıları dünyanın pek çok ülkesinde de satış yapmaktadır.--HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Özellikle dünya tekstil sektöründe aktif olan çok sayıda ülkeye nazaran Türkiye’nin daha esnek bir üretim hacmine sahip olması, çok ciddi başarılara imza atmasını da beraberinde getiriyor. Örneğin Türkiye Avrupa’nın en büyük tekstil üreticisidir. Sadece ihracat rakamları dikkate alınarak bir sıralama yapıldığında Türkiye’nin Avrupa üçüncüsü olduğunu görebilirsiniz. Dünya pazarındaki bu başarı grafiğinin çok yeni olmadığı söylenebilir.

Ülkemiz uzun yıllardır tekstil alanındaki başarılı çalışmaları ile adından söz ettiriyor. Ancak günümüzde ilerleyen teknolojinin de yardımı ile daha sağlıklı bir şekilde kumaş üretiminin yapılıyor olması, sektörde de Türkiye’nin parlayan bir yıldız konumuna yükselmesini beraberinde getiriyor. __HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.Üretimleri ile kumaşta mükemmel bir kalite ortaya koyabilen çok sayıda üretici İstanbul, Bursa gibi büyük kentlerde faaliyet gösteriyor. Aslında sektörü sadece birkaç kent ile sınırlanması doğru olmayacaktır.

Her ne kadar lider konumda olan üretim firmaları bu kentlerde çalışmalarını sürdürüyor olsa da, pek çok kentte kumaş üretiminin yapıldığını görebilirsiniz. Özellikle büyük firmalar en yeni üretim tekniklerini başarılı bir şekilde bünyelerine kazandırmış durumda. Üretimde, dokumada kullanılan bu teknikler, ortaya çıkan ürünlerin de uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilmesini sağlıyor. Dolayısıyla ortaya çıkan kalite kumaştan beklenti çizgisini daha da yukarılara taşıyabiliyor. Hazır giyim sektöründe de benzer başarılardan söz etmek mümkün olacaktır. Avrupa’nın hazır giyim tedarikçileri arsında Türkiye ikinci sırada yer alıyor.

Hem Avrupa hem de dünya liderliğine çok yakın bir konumda bulunan kumaş imalatçısı firmalar genellikle İstanbul’da faaliyetlerini devam ettiriyor. Ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşanmadan dünya pazarına mallarını ulaştırabilen bu firmalar ülke içerisinde de ürün ulaştırma çalışmasında inanılmaz bir hız sergiliyor. Hatta internet üzerinden sipariş kabul ediyor ve aynı gün sipariş edilen mallar yola çıkarak sipariş sahibinin adresine teslim ediliyor. Bu durum da başarının bir diğer ayağıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın