Denim Kumaş Özellikleri

Bugün şeyler her insanın dolap kot var. Ve yüzyıllar önce bir çift sonra onlar sadece çalışan elbiselerini kabul edildi. Tahmin gibi, bugün denim kumaş gibi üzerinde durulacak. Birisi o dünyanın ortaya nasıl hatırlar çok yönlü ve pratik, ve olası değildir.

Denim Özellikler

KUMAŞKot çok, yoğun ve sert madde giysi kot saf halde kullanılmamıştır için çok ancak Lycra veya spandeks liflerin eklenmesi ile, pamuk. Bu rahat bir uyum şeyler yapar kumaş yüksek olan aşınma direnci ve higroskopikliği . Kot elastan ekleyerek küçültmek için güçlü bir eğilim genişliğinde ve uzunluğunda. kullanılan malzemenin yoğunluğudur uygulamaya bağlı olarak değişir:

Dikiş hafif giysiler, gömlek için kullanılan 6-10 ons yoğunluğu.

Dikiş ceketler, mont, şapka, pantolon kullanılan 10-14 ons Malzeme.

Denim tarihi

Denim kökeni hakkında hikayeler çeşitli her bir favori seçin. Ama bir şey kesin, kelime denim Nimes Fransız kenti bize geliyor o zamanlar gemi yelkenleri için kumaş üretti.

İlk dikiş kot giyim, Levi Strauss ile gelip ve Jacob Davis idi etmek. 1873 yılında da bakır parçaları ile giysi dikme için bir patent aldı. Bu doku tercihi yalnızca bir ilke verdi: güçlü ve dayanıklı oldu .

O zaman, kot pantolon, bu malzeme kullanılarak dikili olduğu tüm edildi. Bu eğer dikkat edilmelidir rengi kahverengi kot pantolon oldu . Biraz sonra mavi çelik ürünleri boyalı.

Popülariteye tepe on dokuzuncu yüzyılın kot 30 yıl içinde geldi. Daha sonra, bu malzemeden yapılmış olan bir elbise sported karakterleri olan kovboy western, göstermeye başladı önce sadece dikiş üniforma uygun düşünülmektedir. O zamandan beri, kot malzeme, özellikle, pantolonunun dikilmiş – kot oldu acımasız ve güçlü adam sembolü.

Denim üretimi

KUMAŞ ALINIR. 0536 336 43 43Malzeme boyalı oluşur pamuk ipliği ve boyasız, onlar “ördek” denir. filamentler kumaşın renk temelidir, ve bu yüzden ürünün ön onları görmek. Atkı iplikleri yanlış tarafta her zaman vardır. Tipik olarak, iş parçacığı oranı 00:57 olan.

Ayrıca denim üretiminde sıklıkla kullanabilirsiniz. Renk iplik bir temeli vardır Bu kumaş renksiz jant içine dokunmuş. Bu teknoloji malzeme çözülmeye izin vermez. Birçok durumda, iplik rengi bazı markaların bir özelliğidir.

Doğal boya, bu “indigo” denim lekeli. O bir olan koyu mavi renk . Son zamanlarda Şekil malzemesi yatay ve dikey çizgili oluşturmak için fırsat verir onun üretimi düzensiz pamuklu kumaş, kullanılan.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın