Evde Kumaş Nasıl Boyanır

Doğal ipek boyama ürünleri. Gelen boyanın hazırlanmış bir çözeltiye, boya 1 çorba kaşığı, her paket için ilave edilir. l. (30 gr), tuz ve tuzu eritmek için iyice karıştırın.

Bundan sonra, bu ürün, önceden sıcak su ile ıslatılmış, daldırılır, boya banyosu yavaş yavaş kaynama ve yumuşak geri akışta 15 dakika boyunca boyalı, bir ürün dönüp kadar ısıtılır. 1Daha sonra ısıtma işlemi kesilir ve soğutma banyosu içinde ek bir 10 dakika rengi sürekli olarak döndürülmesi.

Bundan sonra, ürün sıvı tahliye bırakıldı ve soğuk su ile durulanmış ve daha sonra bir zayıf sirke çözeltisi (1 çorba kaşığı. L. Sirke ya da sirke 5 litre su ile 250 mi) ile çıkarılır. Boyama ipek malzemeleri ipek, diğer malzemelere göre daha boya iki kat gerektirir unutmamalısınız.

Boyama işleminden sonra malzeme olarak. Renkli malzeme temiz kalmayacaktır sürece bunu birkaç kez değişen, soğuk su ile iyice durulayın gerekir. Soğuk su ile durulandıktan sonra da sıcak su içinde boyanmış yapı yıkanması tavsiye edilir.

Doğal ipek hatta su 1 yemek kaşığı her 5 litre ilave ile soğuk su temiz, soğuk su durulama durulama sonra gelir. l. sirke veya sirke 1,5 su bardağı.

2Ağır ve büyük öğeleri dikkatle durulanmalıdır.

Daha iyi daha sonraki yıkamalarda kaybolacak ve iç çamaşırı bulaşmaya olmaz az, boyamadan sonra renkli malzemeyi durulayın.

Yıkanan madde, mümkün olduğunca en iyi şekilde aşılmalıdır. Narin madde ve işler suni ipekten yapılmış ve böylece büküm mümkün değildir, sadece güçlü eller üstesinden gelmek ve daha sonra kurutulması gerekmektedir içinde gölgede.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın