Evde Sabun Nasıl Yapılır

Evde sabun üretimini Usta, ve belki de iş olacak

Antik çağda evde sabun üretimi gerekliydi. Şu anda – her doğallık için çaba adam, özgünlük vererek zevk ve ilk bakışta cazibesi herkes etrafında hatta sıradan, sabun gibi temizlik 01ürünlerinin bir sanat hizmetindeydi.

Evde sabun yapma sanatı

Ev yapımı sabunlar

Hayal gücünüz için ellerinizi açık alanlara sahip bir sabun oluşturun.Eğer ruh yatırım bu sabun, doğal malzemeleri ekleyin. Sen alışılmadık şekil ve renklerde çeşitli oluşturabilirsiniz. Kendi elleriyle yarattığı sabun kullanın, size zevk mümkün olacak.

Size verecek özel bir sabun oluşturmak için teklif banyonuza eşsizliğini . Ve bunu nasıl biz sizi uyaracaktır.

Bunu yapmak için, yani sabunlar, imalat tüm malzemeyi toplamak gerekir:

– Sabun temeli (bebek sabunu kullanılır);

– Su;

– Baz yağ: Zeytin, badem, çam fıstığı (bunu ya da lezzet olmadan olduklarını, daha da önemlisi, bir yağ kullanabilirsiniz);

– E vitamini;

– Gliserol;

02– (Sizin takdirinize) limon ve portakal Turunçgil uçucu yağı;

– Vanilya gıda;

– Çiçek yaprakları (Afrika kadife dekorasyon için kullanılır, size en iyi ne gibi alabilir).

Gerekli malzemeler

Ayrıca, çocuk sanal alanları ve / veya herhangi bir plastik kaplar, mevcut mutfak için örnek rakamlar için, sabun oluşturmak için ihtiyacınız olacak. Ve ayrıca su banyosu için eşya olması gerekir.

Şimdi daha fazla çalışma için tüm unsurları hazırlamak gerekir.

Bir kaseye koyun kuru kadife çiçeği yaprakları, alın ve soğuk su ile kaplayın. Gül yaprakları rengini değiştirmek ve uzun bir süre için batırılmış eğer çirkin yeşil ve karanfil yaprakları haline şekillerini kaybeder, çünkü bu kompozisyon, onlar, hepsi daha başarılı elde edilebilir.

03bir tabak içinde yaprakları

Sonra, rendeleyin bebek sabunu. Bu çerçeve fırçaladı edilecektir. Şeffaf sabun baz alırsak, sen sonuna eklenecektir çiçeklerin taç yaprakları, tüm sabun ile görülecektir.

rendelenmiş sabun

Sonra sıcak suda duracak yemekleri, yani almak gerekir buhar banyosu için. Zeytin, badem, çamfıstığı: Bu yemeğin, baz yağların gerekli sayıda bağlayın. Bu aynı zamanda gliserin ve E vitamini yukarıdaki bir çay kaşığı daha az olmalı, hangi vitamin “E” (yağ) hariç 1 tatlı kaşığı eklemeniz gerekir tüm ekleyin.

Aynı kapta ezilmiş sabun dökün. Bu, aynı zamanda, 100 gram hızında sıcak su bir kısmını ekler. Sabun – 150-200 ml. su. bileşimin yavaş yavaş rastaplivatsya başlar. Suyun geri kalanı yavaş yavaş dökün, kitle karıştırma meyilli ya da kalın krem ​​gibi olur.

Sonra ellerini cildinizi daha yumuşak ve daha temiz hale getirecek, sadece elemanların dönüş geldi ve sen güzel ve çekici , ama aynı zamanda burun hoş bir koku şımartın – bu esansiyel yağlar var. Elde edilen karışım, limon ve portakal yağları birkaç damla damla ve onların kokusu rengi sarı yaprakları ile iyi gidecek. Ana uçucu yağlar aşırıya kaçmayın. Bu size esansiyel yağların oranları hakkında bilgi edinebilirsiniz hangi bir aromalogii kitap yardımcı olacaktır. Ayrıca burada, vanilyayı ekleyin.

002Elde edilen karışım şimdi onlar batırılmış hangi biraz su ekleyin, çok çiçek yaprakları batırılmış marigolds var serpin olduğunu. Çiçekler çok şirin sabun geleceğinizi renk ve sabun, küçük yamalar üzerinde iz bırakan, dekor hareket edecek. kompozisyon renk değiştirdi ve sarı krem ​​oldu. Resmin bir çay kaşığı hacmini taşır.

kalıplar içine kütle ekleme

Sonra sabunlu hazırlanması son aşamasına geldi. Sen şekillendirici üzerine dökün gerekir. Çocuklar olacak çok hoş burada rakamlar sandbox. Aniden formu doldurmanız yeterli yoksa ve daha sonra başka bir sabunlu dökün ve sonra sabun katmanları olsun. Küçük şekillerde karışım hızlı ve sabun bir kaç saat içinde hazır sertleşir. Bunu yapmak için, ılık su 001altında küçük beklemeye bir karışım oluşturmak gerekir.

Biz kalıpları sabun çıkar

Tüm teneke donmuş zaman, sabun alabilirsiniz. Bu kesim, dikkatlice çıkarmak gerekli ve kuru (gerekirse) ve sabun hazır!

Zaman, yaratıcılık, hayal gücü Biraz elinizle yapılmış bir başyapıt “sabun yapımı” hazır! Gördüğünüz gibi, evde sabun üretimi böyle karmaşık bir bilim değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın