Fanila Kumaş Flanel Kumaş

Fanila Kumaş Flanel Kumaş

Fanila tipik olarak yapılmış yumuşak, hafif dokunmamış kumaş, bir yün ve bazen birlikte pamuk ya da sentetik lifler. Bu giyim, özellikle pijama ve çarşaf yapmak için kullanılır. Bu Galler’de popüler bir kumaş iken flanel, 17. yüzyıldan beri yapılmıştır.wwqHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Sonunda, kullanımı dünya çapında yayılmış ve hafif, sıcak giysi yapmak için tüm dünyada artık yaygındır.

Kuzey Amerika’da, flanel genellikle lumberjacks, çiftçiler ve woodsmen ile ilişkilidir. Bu muhtemelen zaman dışarıda büyük miktarlarda harcama orta sınıf işçiler arasında onun popülaritesi nedeniyle, ve soğuk ortamlarda sıcaklık tutmak için bu kumaştan yapılmış giysiler kullanın. Ayrıca yaygın çocuklar ve yetişkinler için kışlık pijama yapmak için kullanılır.

Fanila, 1990’ların başlarında yükselişi sayesinde Amerikan pop kültürü kabul edilen bir kumaş haline grunge müziği. Seattle, Washington, Amerika Birleşik Devletleri, ve Vancouver, British Columbia Grunge bantları, Kanada, çevreleri aşırı soğuk ile mücadele için bu kumaştan yapılan giysiler giydi. Bu kumaş, Kuzey Amerika genelinde birkaç yıl için bir moda öğesi haline gelmesine neden olmuştur.

Avustralya ve Yeni Zelanda’da, flanel biraz daha az tuzlu bir üne sahiptir. Ayrıca olarak bilinen düşük sınıf vatandaşlar ile ilişkilidir bogans . Bu klişe eğitimsiz insanlar için geçerlidir, ve kültürsüz arka plan. Bogans giydiği pazen gömlek genellikle olarak adlandırılır flanny veya flanno .

Sanılanın aksine, flanel renk ve desen çeşitli yapılabilir. Plaid geleneksel desen gömlek ve pijama olduğunu, ama sağlam renkler de kullanılır. Beyzbol üniforması, örneğin, geleneksel gri flanel yapılmış ve bazen olarak bilinir yol geriler.wqwHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Fanila çoğu diğer yünlü kumaşlardan farklı kılan bir şekerleme, yok. Bir şekerleme kumaş üzerine kaldırdı, bulanık bir yüzeydir. Yünlü kumaş dokuma olduğunda, yüzeyi pürüzsüz değil, bu pürüzlü yüzey pürüzsüz, yumuşak bir yüzey oluşturmak için uzak kırılır. Fanila bir şekerleme yerine yumuşaklık verir gevşek dokunmuş bahçesinde yapılmıştır.

Ayrıca, Canton flanel olarak bilinen pamuklu bez, bir tarafta napped bir kumaşın bir türüdür ve pamuk lifleri ile yapılır. Bu kumaş yünden daha stouter ve artan sıcaklık ile tanınır. Kumaştan da yaygın ABD’de flanel olarak satılır ama çok napped pamuk yapılır ve sadece diğer kumaş dokusu taklit eder. Birleşik Krallık’ta, gerçek pazen gibi pazen satmak yasaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın