Gabardin Kumaş Alan

Gabardin Kumaş Alan

Son yıllarda kumaşlarla ilgili olsanız da olmasanız da gabardin kumaş alan ismini sıklıkla duymaya başladınız. HER TÜRLÜ - SPOT - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR. 0536 336 43 43 - Stok Kumaş Almak Bizim İşimizÇünkü kumaşlar arasında uzun süredir mevcut olan gabardin artık daha sık kullanılır hale geldi. Genel olarak 2/1 örgüde dokunan bu kumaşın pamuklu kumaşlardan biri olduğu söylenebilir. Ancak klasik pamuklu kumaşlardan pek çok yönü ile ayrılmakta, görünümü ile de fark yaratmaktadır. Örneğin ince ve kalın türleri mevcuttur. Kullanım şekline bağlı olarak standardın üzerinde bir kalınlık sergileyecek şekilde dokunabildiği gibi yine aynı şekilde son derece ince bir şekilde de dokunabilmektedir.

Kalınlık düzeyi ise kalitesini yükseltmez ve düşürmez. Yani aynı kalitede ince yahut kalın dokuma işlemi gabardin kumaş alan türünde rahatlıkla yapılabilmektedir. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz-Ancak bu kumaşın kullanımın ve temizliğinin bazı kıstaslara dikkat ederek yapılması gerekmektedir. Örneğin şayet yünlü bir gabardinden söz ediliyorsa temizliğinin yıkanarak değil kuru temizleme yöntemi ile yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda bu tür kumaşların ütülenmesi esnasında da ısıya kumaşın direk temas etmesinin önlenmesi gerekir.

Bunun için ütü ile gabardin kumaş alanlar arasına ince bir kumaş konularak ütüleme işlemi gerçekleştirilebilir. Fakat ütünün yüksek ısı ayarında olmamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kumaşın drapaj kullanımı için uygun olmadığının da bilinmesi gereklidir. Fakat bunun dışında son derece yaygın bir kullanım alanından söz edilebilir. Örneğin artık gabardin kıyafetlerde de sıklıkla tercih edilen bir kumaş alanlar haline gelmiş durumdadır. Ancak şayet gabardin kıyafet dikiminde kullanılacaksa, kullanım öncesinde yıkanmasında fayda olacaktır.

Kumaşın diğer pamuklu kumaşlardan bir diğer farkı da kesilmeden önce mutlaka ütülenmesi gerektiğidir. Zira kırışma özelliği gösteren bu kumaşın kıvrımlı bir duruş halinde iken kesilmesi düzgün bir kesim elde edilmesini güçleştirmektedir. Bu nedenle önce yıkanmalı, ardından istenen ölçülerde kesim işlemi gerçekleştirilmelidir. Toptan stok kumaş alım satımı yapan pek çok firma gabardini gayet ekonomik fiyatlar ile temin edebileceğiniz adresler olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın