İnterlok Kumaş Çeşitleri

İnterlok Kumaş İnterlok
İnterlok Kumaş İnterlok

İnterlok Kumaş Çeşitleri

Her iki yüzünde de sadece sağ ipliklerin görüldüğü, her iki yüzeyi de aynı görünümü sergileyen ve aynı zamanda pürüzsüz olan bir kumaş gördüğünüzde onun interlok kumaş olduğundan emin olabilirsiniz. Farklı renklerde olabilir.

İnterlok Kumaş İnterlok
İnterlok Kumaş İnterlok

Farklı kalınlıklarda da olabilir. Ancak bu özellikleri taşıyor ise o kumaş interloktur. Kumaşın diğer özellikleri arasında dikkat çekenler bir hayli sıkı bir dokumaya sahip olması yer alır. Sıkı olması avantaja dönüştürülebilir ve bu özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilebilir. Zira hem giyim hem de diğer sektörlerde kullanılabilen bir kumaş olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kumaşın hava geçirgenlik özelliği vardır. Ayrıca sıkı dokusu ve pamuklu iplik kullanılarak üretilmiş olması nedeniyle nemi çeker. Uzun yıllar herhangi bir yıpranma yahut deforme olma gibi nahoş görünüm sergilemeden kullanılabilir. Tüm bunlar interlok kumaş ile yapılabilecek ürünlerin çeşitliliğini son derece arttıran özelliklerdir. Enine ve boyuna esneme özelliği de bu kumaşta mevcut olan özellikler arasındadır. Hatta boyuna daha fazla esneyebildiği de söyleyebilir.

Üretimde temel malzemesi pamHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizuk ipliği olsa da pek çok farklı malzeme ile karışım uygulanabilir ve farklı şekillerde üretilebilir. Her ne kadar çok fazla desen ya da yüzey çeşidi bu kumaşa kazandırılamıyor olsa da renk seçeneklerinin yüz güldüren bir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Zira interlok kumaş kıyafet üretiminde de kullanıldığı için aradığınız rengi bulmakta asla zorlanmayacağınız kumaşlar arasında yer alır. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğundan kesimi ve dikimi kolaydır.

Farklı kumaş türleri ile interlok kumaş bir arada aynı üründe kullanılabilir. Özellikle saten gibi yüzeyi parlak olan kumaşlar ile kolaylıkla uyum sağladığı da bilinmektedir. Isı yalıtım özelliği de bulunur ve hatta pek çok kumaş türü ile kıyaslandığında çok sıcak tutar. İşte bu nedenle interlok kumaş iç giyim ve kışlık giyim üretimlerinde kullanıma uygun bir çeşittir. Aynı zamanda spor giysileri üretiminde son birkaç yıldır daha fazla kullanılmaya başladığını söyleyebiliriz. Bunun nedeni yüksek nem çekme özelliğinin kumaşta mevcut olmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın