Hamilelik

Hamilelik 

Birçok kadının hayatının dönüm noktasıdır hamilelik. 9 ay süren bu büyülü maratonda siz ve bebeğiniz için birkaç öneri de biz sunmak istedik.

Öncelikle hamilelik döneminde alacağınız kilolar için her hangi bir rejim yapma çabasına girmeyin. Sağlıksız bir hamilelik geçiriyorsanız rejim şartsa, bunu doktor kontrolünde yapın. Bebeğinizin ve sizin almanız gereken vitamin ve mineraller bu dönemde oldukça önemlidir. Gün içerisinde stresten ve kaygıdan uzak durmaya çalışın, sakin ve huzurlu bir anne adayı olmak için çaba gösterin. Sizin hisleriniz ve bunlara bağlı olarak vücudunuzda meydana gelecek her hareket bebeğinizi de etkiler. Huzurlu bir hamilelik dönemi geçiren annenin bebeğinin de huzurlu sağlıklı ve mutlu bir bebek olduğunu unutmayın.spor HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Aldığınız kilolardan dolayı kıyafet seçimlerinde değişikliklere gidebilirsiniz. Yaz aylarının içinde olduğumuz bu dönemde kıyafet seçiminizi sizi serin tutacak kumaş tasarımlardan yana yapmaya özen gösterin. Vücut özelliklerinize uygun geniş ve bol tasarımlar almaya çalışın. Ayakkabı seçiminde de rahat ve ortopedik ayakkabılar almaya çalışın. Düz taban ve ya topuklu ayakkabılar hamilelik döneminde bel sağlığınızı olumsuz etkiler ve sizi rahatsız eder.

Aldığınız elbiselerin kumaş özelliklerine de dikkat etmenizde büyük fayda var. İçerik olarak farklı malzemeler içeren bu kumaş çeşitleri bebeğiniz ve sizin için sağlıksız olabilir. Bu yüzden seçimlerinizde içeriklerini de kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Ayrıca bebeğinizin büyüdüğü ve hareket kazandığı aylarda sizleri de duymaya başladığını unutmayın. Bebeğinizle konuşun onu sevin. Sizin duygularınıza göre bebeğinizin hareket ettiğini fark edeceksiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın