Hassas Ciltlerde Kılcal Damar Problemleri

Hassas Ciltlerde Kılcal Damar Problemleri

 Kılcal damar genişleyerek kırmızı bir görünüm alır buda yüzde mor ve kırmızı örümcek ağı şeklinde bir görüntü oluşmasına sebep olur.bu görüntü bazen rahatsız edebilir. Tıpta kuproz adı verilen bu sorun genel manada ırsi bir sorundur.Hassas ve kuru ciltlerde daha sık baş gösteren bu sorun soğuk sıcak güneş sauna gibi sert dış etkenlere maruz kalan ciltlerdede oluşabilir. Daha önceleri ülkemizde genel anlamda böyle bir problem bulunmazken doğal yaşamın yok olması düzensiz uyku ve beslenme tükettiğimiz gıdaların sağlıksız olması gibi nedenlerle avrupa ülkelerinde olduğu gibi artmıştır. Tükettiğimiz besinlere çok dikkat etmeliyiz.ciltler

Hassas cilt problemleri arasında yer alan bu sorun rahatsız edici bir görüntü teşkil eder kalıcı bir görünüş bozukluğu oluşturduğu içinde bu sorunu yaşayanlar tarafından dert edinilmektedir. Peki kılcal damar problemleri karışısında ne yapılır? Güneşe çıkmadan önce yüksel faktörlü kremler sürün yüzünü şapka yardımı ile koruyun aşırı sıcak duşlar yapmayın yüzünüzü olabildiğince nemli tutmaya çalışın hassas ciltler  karşısında maskeler etkili bir çözümdür.Yararlı olabilecek maskeleri kullanın tüy dökücü kremler bu durumu tetikler olabildiğince kullanmamaya çalışın.

 Hassas ciltlerde kılcal damar problemleri genel manada ırsi olduğu için ortaya çıkmasının ardından azaltıcı işlemler olarak önerilerimizi yaptığımızı unutmayın alkol sigara gibi damar yapınızı bozan maddelerden uzak durmak sizler için sağlıklı ve etkili bir tercih olacaktır.Bütün bunların yanında genel beslenme ve sağlık kuralları cildin görünüşünü etkileyen en önemli özelliklerdendir bu bakımdan beslenmenize dikkat ederek sağlıklı bir yaşam standartına ulaşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın