Hazır Giysinin Evrimi

Hazır Giysinin Evrimi. Başlangıçta, kot tarafından giyilen sadece sağlam pantolon vardı fabrika işçileri . Kadın kot sol tarafında aşağı fermuar vardı Oysa bu dönemde, erkek kot, ön aşağı fermuar vardı. Daha az kot Dünya Savaşı döneminde yapılmış, ancak ‘bel tulum’ onlar izinli iken bazen onları giydi Amerikan askerleri tarafından elbise modası  HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizdünyaya tanıtıldı. 1960’larda, hem erkek ve kadın kot pantolon vardı fermuar ön aşağı. Tarihi fotoğraflar onlar moda bir elyaf olmadan önce yıllarda, kot genellikle çok bir çift gibi, oldukça gevşek bir şekilde belirtmek önlüğü tulum önlüğü olmadan. Nitekim, 1960 yılına kadar, Levi Strauss onun amiral gemisi ürünü “bel tulum” yerine “kot” çağırdı.

Kot mavi denim kumaş

Sonra James Dean filmde onları popüler Asi Gençlik , giyen kot 1950’lerde gençlik isyanı bir sembolü oldu. Bu nedenle, bazen tiyatro, restoran ve okullarda yasaklandı daha kabul edilebilir oldu ve 1970’lerin o gündelik giyim için Amerika Birleşik Devletleri’nde genel moda olmuştu kot giyen 1960’larda.

Hazır Giysinin Evrimi. Michael Belluomo, editörü Spor International Dergisi , Ekim / Kasım 1987, P. 45, 1965 yılında, Araf, New York East Village’da bir butik, “bir alışmak için kot yeni bir çift yıkamak için ilk perakendeci olduğunu yazdı , yıpranmış etkisi ve fikir bir hit haline geldi. ” O devam etti, “[Araf] yamalar, çıkartmalar ve diğer dokunuşları ile kot süslemek için East Village sanatçıları kiraladı, ve 200 $ sattılar.” 1980’lerin başında denim sektörü tanıtıldı taş yıkama GWG tarafından geliştirilen teknik, aynı zamanda.kot taşlama yerleri HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Hazır Giysinin Evrimi.  Konfeksiyon olarak bilinen Donald Freeland Edmonton, Alberta yönteminin öncülüğünü,daha büyük ve çok yönlü piyasaya denim getirmek için yardımcı oldu. Kot Kabul ortalama Kuzey Amerika yedi çift sahibi ile, yirmi birinci yüzyılda, bir gardırop elyaf ilk on yılında, kot noktasına 1980’ler ve 1990’lar boyunca devam etti. Şu anda, kot may her cinsiyet ve yaştan insan tarafından giyilen görülebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın