İnterlok Kumaş Alan

İnterlok Kumaş  Alan

Tekstil sektöründe “doluya doluysa interloktur” şeklinde tabir edilen ve özel dokusu ile kendini onlarca kumaş türü arasındaunnamedN belli etmeyi başaran interlok kumaş alan pek çok alanda kullanılabilmektedir. Gayet sıkı bir dokuya sahip olan bu kumaşın dikkat çeken özellikleri arasında uzun süre kullanım olanağı tanıması yer alır. Kalitesi ile adından söz ettirmeyi başaran kumaşlar arasında yer alan interlok giyim sektöründe de tercih edilen türler arasında yer alır. Bu kumaşın bir diğer özelliği ise ön ve arka yüzeylerinin aynı görünümü sunuyor olmasıdır. Tekstil sektöründe ve konfeksiyon sektöründe bu özelliğin son derece mühim olduğunu söyleyebiliriz.

Ön ve arka yüzeyi de pürüzsüz olan interlok kumaş alan pamuklu kumaşlar kategorisinde yer alır.....HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Bilindiği gibi cilt sağlığı açısından en doğru kumaş türleri pamuklu iplikler ile dokunanlardır. Bu yüzden interlok sağlıklı bir kumaş olmakta ve iç giyim sektöründe de son derece yoğun bir şekilde talep görmektedir. Elbette tüm kumaşlarda olduğu gibi interlok da hem ince hem de kalın bir formda üretilebilir. Kullanım şekline uygun kalınlıkta interlok bulmakta asla zorlanmazsınız. Kumaşın esneklik özelliği de mevcuttur. Enine az oranda esneyebilen interlok kumaş alan boyuna daha fazla elastikiyet özelliği sergiler. Kullanılan likra karışımlar ile bu esnekliğin daha yüksek düzeylere ulaşması da sağlanabilmektedir.

Desen yahut yüzey bakımından çok fazla çeşitlilik beklemek yanlış olacaktır. Çünkü bu kumaş özel dokusu nedeniyle sadece sınırlı oranda desenin kullanımına izin vermekte, sınırlı yüzey çeşidi kumaşlara kazandırılabilmektedir. Ancak buna karşın mevcut olan alternatiflerin yeterli görüldüğü de söylenebilir. Çünkü renk konusunda genellikle bu kumaşın tek renk olanları tercih edilir. Renk seçenekleri ile oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir.

Yüksek gramajlı örme kumaşların elde edilmesi için gayet ideal olan interlok kumaş alanlar kolaylıkla deforme olmaz ve şeklini de uzun süre koruyabilmektedir. Ancak elbette tüm kumaşlarda olduğu gibi kullanımının ve temizliğinin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın