Saten Kumaş Alanlar

Saten Kumaş Alanlar

Son derece parlak görünümü ve şık duruşu ile tercihlerin odak noktası haline gelen saten kumaş alanlar..HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz türü pek çok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Çok uzun yıllardır bu denli yoğun bir talep görmesinin nedenlerinden biri de pek çok türünün üretilebiliyor olmasıdır. Örneğin yün, ipek ya da pamuklu olarak üretilebilir. Kullanılan malzemelere bağlı olarak ortaya çıkan saten kumaşın görünümü ve dokusu da haliyle farklı olmaktadır. Bu kumaşın en önemli özelliklerinden biri de hem erkek hem de kadın kıyafetlerinin hazırlanmasında kullanılabiliyor olmasıdır.

Ancak erkek kıyafetlerinde genellikle iç bölümde astar amacıyla kullanılır. Kadın kıyafetlerinde ise iç çamaşırından geceliğe, =_HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizabiye elbiselerden gömlek ve bluzlara kadar pek çok farklı tasarımda yaygın bir şekilde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda saten kumaş alanlar gelinlik dikiminde kullanılan ana malzemelerden biri olmasıyla da bilinir. Üretimde kullanılan malzemelere ve tekniklere bağlı olarak Çin sateni, Yunan sateni, Türk sateni, Lyon sateni gibi türleri bulunur. Tekstil sektöründe bu isimler kumaş türlerini ifade etmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Saten son derece dikkatli kullanılması gereken kumaşlar arasında yer alır. Çok çabuk pamuklanmıyor olmasına karşın yüksek ısıya karşı da en hassas kumaşlardan biridir. Bu nedenle gerek kullanımında gerekse temizliğinde dikkatli olunması gerekmektedir. Kalite düzeyi yüksek bir satenin tercih edilmesi halinde kumaş çok uzun süre deforme olmadan kullanılabilir. Ancak kaliteden yoksun olan kumaşlar için aynı durum söz konusu değildir. Günümüzde saten ev tekstili ürünlerinde de sıklıkla tercih edilir. Özellikle çarşaf, nevresim takımı, yatak örtüsü gibi ürünlerde parlak ve şık görünümü tercihlerin bu kumaştan yana yapılmasını beraberinde getirmektedir.

Dekoratif malzemelerin süslemesinde de sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri görünümündeki cazibedir. Buy kumaşı en kolay bulabileceğiniz adreslerin başında stok kumaş alım satımı yapan firmalar gelecektir. Aynı zamanda satenin kumaşın alımını da yapan firmalar her türlü saten çeşidini bulabileceğiniz yegane adresler arasında yer alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın