Kadife Elbise Nasıl Temizlenir

Bir kadife elbise özellikle büyüleyici olabilir, ve iyi durumda bir bağbozumu kadife elbise bulmak için şanslı iseniz, doğru bunun için bakım önemlidir. kadife oluşturan harmanlanmış lifler – ipek, pamuk ve yün de dahil olmak üzere – kadife elbise bakımı için bir meydan okuma teşkil edebilir. Derin temizlik için, elbise çok eski, özellikle de kuru 1temizleyici için eski kadife almak. Hemen kuru temizleyici alınamıyor ve düzeltmek için bir dökülme varsa veya beklemeden elbise giymek istiyorsanız Ancak, temizlemek ve evde kadife eski elbise tazelemek olabilir.

İhtiyacınız olacak öğeler

Narin-bakım çamaşır deterjanı

Küvet veya havza

Yumuşak beyaz bez

Giyim vapur

Kumaş-tazeleme sprey

Kumaş askı

Aşama 1

Bir küvet veya havza soğuk su 2 bardak narin-bakım çamaşır deterjanı 1 çay kaşığı karıştırın.

Aşama 2

Suya bir yumuşak beyaz bir bez batırın ve iyice sıkın. Yavaşça bezle lekeleri hafifçe sürün. Bu kadife ezmek gibi, sürmeyin. Lekeleri gitmiş kadar tekrarlayın.

Aşama 3

2, Soğuk suyla durulayın beyaz bez dışarı sıkmak ve herhangi bir sabun artıklarını temizlemek için yeniden noktalar hafifçe sürün. Tüm sabun kalıntısı kaldırılıncaya kadar tekrarlayın.

Aşama 4

Damıtılmış suyla doldurun gemi takın ve meme çıkan başlamak için buhar bekleyin. 6 inç uzakta yaka alt etek elbise ve buhardan gemi tutun. Bu elbise tazelemek ve kırışıklıkları kaldıracaktır.

Aşama 5

Bir askı veya ipe açık havada elbise asın – ya da açık bir pencere tarafından asmak – ve bir saat herhangi bir koku kaldırmak yardımcı ve buhar kaynaklanan kalan rutubeti kuruması için kurumaya bırakın. Eğer açık havada elbise asmak bir yere erişiminiz yoksa, açık bir pencerenin önünde giysi asmak.

Aşama 6

İçinde dışarı elbise çevirin ve hafifçe tatsız koku elbise herhangi noktalar üzerinde kumaş tazeleme sprey. Bir çok hafif sis kullanın ve gerekli değildir sprey kullanmayın.

Aşama 7

Yine elbise sağ tarafını dışarı çevirin ve bunu giymek için hazır olana kadar iyi havalandırılan bir odada bir kumaş askı onu asmak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın