Keten kumaş

Keten kumaş

Keten yıllardır hiç birimizin vazgeçemediği malzemelerin en gözdelerindendir.  Değişik gramajlarda %100 keten kumaş kullanılmasının yanı karışık kumaş alanlar HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizsıra keten karışımlı kumaş üretimlerinde de yardımcı eleman olarak kullanılabilmektedir.  Bayan giyiminde ve erkek giyiminde yeri yadsınamaz olan keten, kullanımı zor bir üründür. Zor ütülenen ve çok çabuk kırışan ketenin kullanımı, titiz insanları rahatsız edebilir. Dakikalar için de kırışan ve hiç ütülenmemiş gibi bir imaja sahip olan keten, bir o kadar da modern hatları ile yıllardır en’ler arasında yerini korumaktadır. 2014 yazında ise erkekler için pantolon ve gömleklerde spor olarak ağırlıklı kullanılan keten, bayanlarda sporun yanında şık olarak da kullanılmış. İş yerlerinde kullanıma yönelik olarak keten pantolonlar ve üzerine keten şık, hafif abiye ceketlerin tasarımında da kullanılmış.

Ilık ütüyle ütülenmesi tavsiye edilen ketenin kir tutma özelliği yoktur. Elde ve soğuk su ile yıkanması tavsiye edilir. Keten karışımlı kumaş ise kuru temizleme yapılması önerilir. Senelerce ilk gün ki duruşunu koruyan keten, giyim sektörünün en şık ürünlerinin de ana maddesi olarak rol oynamaktadır. Keten aynı zamanda döşeme malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.ucuz kumaş satanlar,HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Ketenin ömrünün uzun olması için ise kullanıcıya ait önemli detaylar mevcut. Keten pamuklu bir yapıda olduğu için esnektir. Yıkandıktan sonra hemen kurutulması gerekir. Ter gibi asitlerin keten üzerinde çok bekletilmemesi önerilir.  Aşırı güneş ışığına maruz bırakılmaması renginin korunmasında yardımcı olur. Makineye atılacağı zaman ters çevrilmesi de yine rengi için alınan önlemlerden olacaktır. Hafif bir malzeme olup serin tutan keten elde yıkama için de uygundur. Üzerine dökülebilecek meyve suyu yemek vb. herhangi bir şeyin zaman kaybetmeden soğuk su ile müdahale edilerek temizlenmesi de keteni korur ve lekelendirmez.  İnsan sağlığı için oldukça sağlıklıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın