Tekstil Kimyasalları Tekstil Enzimleri

Tekstil Kimyasalları Tekstil Enzimleri

Bugünün dünyasında, onlar çok çevre dostu olarak tekstil kimyasal süreçler enzimlerin kullanımı dünya çapında kabul edilmiş ve ikinci olarak toksik olmayan yani, bu insanlar ya da çevresinde bitki örtüsü herhangi bir zarar teşkil etmez vardır. Ayrıca sürecini hızlandırmak yardımcı olur. Bugün olduğu gibi sanayi üzerindeki kısıtlamaların çok çevreyi korumak için vardır, enzimlerin kullanım ölçüde kirliliğini azaltmak için mükemmel bir alternatif gibi görünüyor. Tekstil endüstrisinde kullanılan bazı enzimlerin katalaz, lakkaz, amilazlar vb vardır.

Enzimlerin kullanımı tekstil endüstrisinde aşağıdaki avantajlara sahiptir.

Çevre dostuparti kumaş alan firmalar. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Kimyasal sürecini hızlandırır

Toksik olmayan

Verimli ve Spesifik

Geliştirilmiş ürün kalitesi

Su tasarrufu

Enerji tasarrufu

Çünkü yukarıda belirtilen avantajları enzimler, çok yaygın olarak bugün tekstil endüstrisinde kullanılır. Bu nedenle, bu tür enzimlerin, yeterli kullanılabilirliği kullanılabilirliği bir gereklilik yoktur. Ticari olarak üç önemli enzim kaynakları hayvansal doku, bitkiler ve mikroplar vardır. Enzim doğal olarak ortaya çıkan sınırlı Fakat ticari olarak arzu edilen ısı derecesinin sağlanması ve büyüme koşullarının optimize edilmesi suretiyle üretilir. Bu süreç fermantasyon olarak adlandırılır.

Tekstil üretiminde, enzim uygulama esas olarak yumuşatma bio-zarlarını pamuklu eşya için topaklanma eğiliminin azaltılması için kullanılan amilazlar de-boyutlandırma işlemi ile son alan selülozlar kullanılan hazırlayıcı kaplama kullanılır. Tekstil işleme enzimleri kullanmak bazı uygulamalar vb denim ve non-denim, biyo-aşındırma, biyo-parlatma, yün bitirme, peroksit giderme, boya renk açıcı solma.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın