Kim Kumaş Alır? BİZ ALIYORUZ.

kim kumaş alır,kim kumaş alıyor,kime kumaş satabilirim Kumaş alan,kumaş alanlar,spot kumaş kim alır,kim parti kumaş alıyor,kim stok kumaş alır

Kim Kumaş Alır?  BİZ ALIYORUZ. Kumaş Alanlar.

Kumaş Nedir ve Kumaş Çeşitleri

‘Tekstil’ kelimesi, ‘dokuma’ anlamına gelen Latince “tekstil” kelimesinden gelmektedir. Kumaş, doğal olabilen ve yapay bir filament seti olabilen iç içe geçmiş lif ağı tarafından oluşturulan esnek bir maddedir. Bununla birlikte, küreselleşme farklı kumaş türlerini kolayca kullanılabilir hale getirmiştir.

Tekstil endüstrisi:

Tekstil İmalatları esas olarak iplik, kumaş ve giysilerin tasarımı, üretimi ve dağıtımı ile ilgilenmektedir. Bu imalatlarda kullanılan işlenmemiş madde ya doğal ya da sentetiktir.

Liflerin Sınıflandırılması:

Kökeni temelinde: Doğal kumaşların yanı sıra kumaşın içine girdiği sentetik elyaflar.

Parça kumaş nerede satılır,parça kumaş kim alıyor,parça kumaş kime satarım,parça kumaş kimler alır,parça kumaş nerede bulurum,parça kumaş alan yerler,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş nasıl satarım,parça kumaş kimler alır,

Doğal Lifler:  Bitkilerden ve diğer bazı fizyografik fenomenlerden elde edilen filaman, doğal lifler olarak adlandırılır. Örnek: bitkilerden pamuk ve jüt, ipekböceklerinden ipek.

Sentetik Elyaflar: 

Tamamen petrokimyasallar gibi sentetik maddelerden, polioz veya protein gibi doğal maddelerden elde edilen insanlardan farklı olarak üretilir.

Kumaş / Tekstil Çeşitleri: –

Doğal elyaftan yapılan kumaşlar: –

Pamuklu Kumaş

Pamuk, pamuk bitkisinin tohumları ile birlikte gelişen çürük ve duygusal bir liftir. Pamuk ipliği direği çıkarma işlemi daha sonra kumaşa döndürülür. Bez, bireyler için kıyafetleri döndürmek ve oluşturmak için kullanılabilir ve birkaç ek amaç için kullanılabilir. İnsanlar, özellikle kavurucu havalarda sık sık pamuklu giyerler. Bandaj gibi nesneler genellikle pamuk filamentlerinin yardımıyla yapılır. Pamuk, iğne işi projeleri ve düğmeli gömlekler, yatak örtüsü, Yatak Örtüleri çorap kıyafetleri, elbiseler, tişörtler ve daha fazlası gibi çürük kıyafetler üretmek için kullanılabilecek üstün bir malzemedir ancak ağır hizmet tipi dikiş üretimi.

Denim Kumaş

Denim kimler alıyor? otantik pamuklu iplik ve beyaz pamuklu dolgu ipliğinden yapılmış yoğun ve iyi yapılmış bir malzemedir. Bu iki iplik, konuyu güçlendirmek için ağ-benzeri bir dimi örgü üretmek üzere dikkat çekmektedir. Kot pantolon, ceket, elbise ve kaba pamuklu kumaşların tasarımında kullanılmasına rağmen, denim kalıp aksesuarlarında da kullanılabilir ve hatta geleneksel olmayan bir ev dekor stili için mobilyaları kaplamak için bile kullanılır. Daha önce, denim kot geliştirmek için gerçekten çivit mavisi renginde boyanmıştı.

İpek Kumaş

İpek kumaş nereye satılır? organik bir protein filamentinden yapılan kumaş türleri kategorilerinden biridir . İpek protein lifi büyük ölçüde Dut İpek Kurtlarının larvalarının kozalarından yaygın olarak üretilen fibroini oluşturur. Bu solucanlar antik çağlardan beri Çin, Güney Asya ve Avrupa’da tanıdık ve kullanılmaktadır. İpek bol miktarda suni elyaftan farklıdır, ipek duygusal, pürüzsüz ve kaymaz bir yüzeye sahiptir. En sağlam doğal filamentlerden biri olmasına rağmen, düşük esnekliğe sahiptir ve zamanla sıkılığını kaybedebilir. Bu kumaşın çekici parıltısı gömlekler, kravatlar, takım elbise, resmi elbiseler, iç çamaşırı, elbiseler, yatak takımları ve çok daha fazlası için mükemmeldir.İpek Kumaş

Sentetik elyaftan yapılan kumaşlar:

Rayon Kumaş 

kim kumaş alır,kim kumaş alıyor,kime kumaş satabilirim Kumaş alan,kumaş alanlar,spot kumaş kim alır,kim parti kumaş alıyor,kim stok kumaş alır

Canlandırılmış polioz filamanından üretilmiş elyaf. Doğal liflerin dokusunu ve hissini taklit edebildiği için giyimde ipek, keten, yün ve pamuk gibi liflerin yerine sıklıkla kullanılan çok yönlü kumaş kategorisinde yatmaktadır. Rayon , doğal olarak hakim olan polimerler tarafından üretilir. Bu yüzden suni ipek yarı sentetik elyaf olarak bilinir. Rayon son derece düşük bir esnek geri kazanıma sahiptir ve ısı yalıtımında başarısızdır, bu nedenle kıyafetleri kavurucu havalarda giymek için dikerken bu tekstili kullanmak en iyisidir.Rayon Kumaş alanlar.

Keçe Kumaş

Keçe kumaş alan filamanların birbirine dolanması, çöktürülmesi ve sıkıştırılmasıyla üretilen bir tekstil malzemesidir. Yün veya hayvan kürkü gibi doğal liflerden veya petrol bazlı akrilik veya akrilonitril veya odun hamuru bazlı suni ipek gibi sentetik liflerden yapılabilir. Yünden keçe , kumaş türleri altında daha önce tanınan kategorilerden biri olarak işaretlenmiştir . Kalınlık, opaklık ve mantar gibi çeşitlilik gösteren keçe, kesildiğinde yıpranmaz, bu nedenle genellikle evde dolaşmak için süslemeler yapmak eksantrik şapkalar ve ayrıca çocuklarda kullanılan gibi hızlı ve kolay el sanatları projelerinde kullanılır.

 Kadife Kumaş

Kadife, doğal veya sentetik elyaftan üretilmiştir. Eksantrik, seçkin, pürüzsüz ve duygusal bir his veren yoğun bir yığını olan dolaşık bir filamenttir. Zengin bir bitirme ve muhteşem bir maceraya sahip olduğu için. Kadife kim alır görkemli duvar asmaları ve regal elbiseler yapmak için otantik olarak kullanıldı. Ancak bugün, daha rutin olarak giysi, minder, ev dekor ürünleri yapmak ve sınır saklama kutuları yapmak için kullanılır.

Soru ortaya çıkıyor, iki tip kumaş alanlar hangisi daha iyi? Doğal mı Sentetik mi? Her iki kumaş türü de oldukça fazla avantaj ve dezavantaja sahiptir. Çevresel etkinin yanı sıra, karar birkaç basit faktöre daraltılmıştır. Sonuç, cildin hassasiyetine ve giysi birimi için özel konfor tercihine bağlı olarak sonuçlarının temelini çizebilir. Bu yine kişinin seçimi, tercihi ve tabii ki amacı ile ilgilidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın