Kim Denim Kumaş Alır? Kim Kot Kumaş Alıyor? Kumaş Satın Alanlar

Kim denim kumaş alıyor,kime denim kumaş satarım,kim denim kumaş satın alır,kim kot kumaş alıyor,kime kot kumaş satarım,kim kot kumaş satın alıyor,parti kot kim alır,stok kot kim alıyor,spot kot kime satarım,kim parça kot alır,kime parça kot kumaş satarım,kot kumaş satın alan,kumaş kumaş satın alanlar,kot parçası satın alan,parça kot alan,

Kim Denim Kumaş Alır? Kim Kot Kumaş Alıyor?  Kumaş Alan

24 Tip Denim Üretim Süreci

Denim Nedir?

Birçok insan bana denim kumaşın ne olduğunu ve denim ve kot pantolon arasındaki farkın ne olduğunu soruyor. Bu yazıda 24 farklı denim üretim sürecini tartışacağım. Aslında denim, % 100 pamuk elyafından yapılmış özel bir kumaş türüdür, ancak bazen denim spandeks ve polyester ile karıştırılır. Denim, dimi örgü ile üretilmektedir.

Temel olarak, kot kot pantolon ( pantolon, ceket ) yapmak için kullanılır. Mavi çivit mavisi rengi normalde kot boyamak için kullanılır. Denim ürününün popülaritesi günden güne artmaktadır. Çünkü denim şık ve rahattır. Gençler, denimleri yaygın olarak kullanılan giysilerinin bir parçası olarak tercih ederler.

Denim üzerinde birçok araştırma ve geliştirme yapıldı ve şimdi dünya standartlarında modaya uygun, şık denim kot pantolonlar ve ceketler alıyorsunuz. Size klasik bir görünüm verecektir. Denim kumaşın nasıl yapıldığını ve atılan adımların neler olduğunu merakla isteyebilirsiniz. Kot ve kot arasındaki fark, kot yapmak için kullanılan kumaşın denim olarak bilinmesidir.

Denim Üretim Süreci

Denim imalat işlemi aslında kalite kontrol geçer denim kumaş elde son olarak pamuk kullanarak ile başlar. İşlem şu şekildedir: Pamuk, Karıştırma, Eğirme, Boyama, Dokuma, Kaplama ve Büzülme ve Kalite Kontrol.

Pamuk Toplama

Pamuk güzergahı tüm dünyadaki tarlalardan geliyor. Pamuk liflerinin uzunluğu, denim kumaşın tokluğunu belirler. Bununla birlikte, liflerin uzunluğu bir balyadan diğerine farklıdır.

Pamuk Karışımı

Tutarlı bir kalite sağlamak için pamuk, her balyadan sıyrılarak karıştırıcıya çekilir. Burada tohumlar ve yabani otlar gibi tüm safsızlıklar filtrelenir. Saf harmanlanmış pamuk elyafları birleştirilir ve şerit adı verilen kalın bir ipe dökülür. Şimdi pamuk temiz ve tutarlı ama çok güçlü değil.

Pamuğun Eğrilmesi

Altı pamuk şerit gerilir ve birleştirilir, ancak güçlü ancak daha ince bir şerit oluşturulur. Bu şerit daha sonra kuvvetli bir ipliğe çekilir ve bükülür. Bir tür kauçuk olan streç denim elastaz için ipliğin içine bükülerek germe kabiliyetine sahip bir iplik oluşturulur. İplikler, boyamaya hazırlamak için büyük variller üzerinde toplanır.

İplik Boyama veya Boyama

Kotların çoğu karakteristik mavi çivit mavisi rengindedir. İndigo, tekstil boyamasında kullanılan en eski boyalar arasındadır ve Indigo Ferrer bitkisinden kaynaklanmaktadır. İplikler, çivit mavisi renkli büyük küvetlere daldırılır ve çivit mavisi ile reaksiyona girdiğinde büyük davullar üzerinde havaya çekilir, iplikler pamuk iplikleri yoğun koyu mavi renge gelinceye kadar tekrar tekrar daldırılır. Renk ipliğin etrafında bir kaplama oluşturur. İplik hala beyazdır ve denim giyildiğinde karakteristik soluk beyaz görünümünü verir.

Denim Dokuma

Bu aşamada, renkli iplikler denim yapmak için örülür. Kendi kot çiftinize yakından bakarsanız, çözgü denilen mavi iplikler tezgahta yukarı ve aşağı çekilir ve atkı adı verilen beyaz bir iplik tümden ileri geri çekilir kot deseni oluşturan tezgahın uzunluğu.

En yaygın dokuma üçe birdir, yani her atkı ipliği için üç çözgü ipliği görülebilir, bu yüzden atkı kumaşın arka tarafında daha görünürdür.

Başka bir dokuma türü koleksiyonunda kullanılan Salvage, kurtarılmış denim 1950’lere kadar uzanan eski mekik tezgahlarında orijinal yol haline getirildi. Üretim hızı, modern dokuma tezgahlarından çok daha yavaştır, daha yumuşak bir his ve daha dayanıklı bir kumaş oluşturarak iplik üzerindeki gerilimi azaltır. Bu eski tezgahlar daha kalifiye işçi gerektirir ve uzun gelenekleri ve kot pantolon üretimi nedeniyle sadece Japonya ve İtalya’da üretilir.

Denim Kaplama ve Büzülme

Kumaşın kot pantolonlara dikildikten sonra yumuşamasını ve yumuşamasını önlemek için. Denim, kotun satıldıktan sonra aynı boyutta kalmasını sağlamak için ısıtılır ve küçülür.

Denim Kalite Kontrolü. Kumaş satın alan

Denim kumaş değirmeninden ayrılmadan önce, burada herhangi bir kusur veya renk varyasyonu sıkı bir kalite kontrolüne tabi tutulur ve kumaş tutarlı kalitede algılanır kotta kriko ve jones kalitesi için denim gereklidir.

İnşallah, bunu okuduktan sonra kotun ne olduğunu ve kotun nasıl yapıldığını anlarsınız. Herhangi bir karışıklığınız varsa lütfen bana bildirin.

24 Farklı Denim kumaş satın alanlar

Web üzerinde araştırma yaptıktan sonra, dünyada farklı nedenlerle kullanılan 24 farklı denim türü bulduk. Aslında, bu türler denim kumaşın farklı doğasının ayrıntılı dökümüdür.

Pamuklu Denim /% 100 Pamuklu Denim

Ham Denim / Kuru Denim

Pamuklu Serge Denim

Renkli Denim

Streç Denim

Kenar Denim

Ekru Denim

Mumlu Ters Denim

Ezilmiş Denim

Baskılı Denim

Sanforized Denim

Yıkanmış Denim / Asit Yıkama Denim

Sakız Denim

Poli Denim

Boğa Denim

Termo Denim

Rami Pamuklu Denim

Ekru Denim

Şantuk Denim

Vintage Denim

Fox Elyaf Denim

Mermer Denim

Ters Denim

Ring Bükülmüş Denim / Çift Ring Bükülmüş Denim

Farklı Denim Ürünleri

Denim kot ceket, gömlek ve pantolon yapımında kullanılmasına rağmen. Denimin çeşitli kullanımları olduğunu görebiliriz. İşte yaygın olarak denimden yapılan denim ürünlerinin listesi.

Denim Gömlek, Uzun Tişört

Kot Pantolon, Kot, Pantolon, Kısa Kot Pantolon

Kot Ceket, Kolsuz ceket

Kot Etek, Piper Etek, Çapraz Etek

Denim Ayakkabı

Kot Çantalar

Denim Kapaklar

Denim nedir? Kot kumaş satın alan

Kim denim kumaş alıyor,kime denim kumaş satarım,kim denim kumaş satın alır,kim kot kumaş alıyor,kime kot kumaş satarım,kim kot kumaş satın alıyor,parti kot kim alır,stok kot kim alıyor,spot kot kime satarım,kim parça kot alır,kime parça kot kumaş satarım,kot kumaş satın alan,kumaş kumaş satın alanlar,kot parçası satın alan,parça kot alan,

Denim% 100 pamuk elyafından yapılmış özel bir kumaş türüdür veya bazen denim spandeks ve polyester ile karıştırılır. Denim, dimi örgü ile üretilmektedir. Kot ürünleri denim kumaştan yapılır. Uzun süreli kullanılabilirlik, konfor ve stil için çok kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın