Koltuk Nasıl Silinir

Kanepeler, pamuk döşeme gelen deri, malzemelerin çeşitli gelir. Bu malzemelerin çoğu genellikle noktalar veya işaretleri geride bırakmak normal ev temizlik ile temizlenmesi zordur. Profesyonel temizlik genellikle bütçe dostu olmayabilir kanepe temizliği için ücret. Neyse ki, kuru temizleme çözümleri ve diğer temizlik kullanımı ile, bir 7profesyonel temizlik şirketi yardımı olmadan kanepede temizleyebilirsiniz.

O yapılır ne malzeme belirlemek için kanepede kumaş etiketini bulun. Çoğu kanepe üreticileri mobilya temizlemek için nasıl göstermek için mektup kodları kullanın. Bir “W” Eğer bir su bazlı deterjan ile kanepede temizlemek anlamına gelir. Bir S”, kuru temizlenmesi ya da su içermeyen bir deterjan ile temizlenmesi gerektiğini belirtir. “WS” temizlenmiş su bazlı temizleyici veya kuru ile temizlenebilir anlamına gelir. “X” sadece vakumlama veya temiz kurutmak için bir profesyonel işe tarafından temizlenmesi gerektiğini belirtir. “O”, doğal liflerden yapılmış, organik malzeme ve soğuk su ile yıkanır gerektiğini belirtir.

4Deri temizleyici ve saç kremi, döşemelik kuru temizleyici solüsyonu veya su bazlı döşeme deterjan gibi, koltuğunuzdan için temizleyici doğru türünü satın alın.

Bir kıl fırça ile kanepede herhangi fırıncı on kiri fırçalayın. Onlar daha fazla dikkat gerektirebilir gibi, böyle bir başlığın veya kol dayama gibi, kirli olan kanepede alanların dikkat edin.

Bir vakum ve döşeme fırçası eki ile kanepede, toz, hayvan tüyü, kir ve gıda kırıntıları gibi, yüzey enkaz kaldırmak. Minderler çıkar ve iyice koltuk vakum ve kanepede 1köşelerinden kırıntıları veya kiri temizlemek. Bir yardımcı kanepe üzerinde dönüm size yardımcı mı. Kiri çıkarmak için kanepede alt Vakum.

Buhar vakum temiz çözüm deposuna halı / döşeme deterjan ve su 3 gram ekleyin. Solüsyon içine bez daldırma ve kolayca görmedim küçük, alanında kanepede onu sürterek Nokta testi. 10 dakika sonra nokta kontrol ve renk kanama denir kağıt havlu üzerine çıkıyorsa kumaş boya kontrol etmek için bunun üzerine kağıt havlu basın. Renkler kanama yoksa veya kumaş kendisi rengini değiştirmek değilse, buhar vakum ile temizlemek için güvenlidir.

3Buhar süpürgenin talimatlarına göre buhar vakum kurtarma tankına merdiven / döşeme meme, hortum ve çözüm tüp takın. Buhar vakum açın. Döşemelik kumaş karşı memeyi itin ve çözüm tetiği çekin. Tetiği tutun ve yavaşça kendinize doğru kumaş üzerinde meme ettirin. Bu kanepe kumaş çizgiler önleyecek şekilde, kumaşa üzerinde meme ile yapmak geçer örtüşüyor.

Kanepenin bir köşesinde döşeme üzerinde meme 1/2 inç tutun. Uygulama ile o kadar vakum çözüm tetiği çekin.

Bir sepet dokuma desen kumaş üzerinde meme vuruş geçerek temiz, son derece kirli alanlar. Renk solmasını önlemek için kumaş alan başına en fazla iki geçiş yapın.

2Nokta testi kuru temizleme çözücü o çamaşır suyu ya da hali hazırda fark edilmez kanepede yolu alanının dışına küçük üzerine püskürterek kumaş rengini olmaz emin olmak için. Islak bir sünger ile kanepede bir hatta katmanda dışarı çözücü kuru temizleme yayıldı. Temiz kurutun ve onu vakum için bir saat bekleyin. Renk değişmezse, bu kanepede geri kalanı üzerinde kullanmak güvenlidir.

Beyaz bez kuru temizleme çözücü uygulayın ve kurulayın veya bezle kanepede döşeme dokunun. Kir ve lekeleri çıkarmak için lekeleme devam edin.

Temiz bir bez ıslatın ve kuru temizleme solventi çıkarmak için kumaş üzerine basın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın