Kumaş Koltuk Nasıl Temizlenir

Uzun bir günün ardından, rahat kanepe, bazen kokmuş ayak ya da bir gece yarısı atıştırma içerir gevşemek için mükemmel bir yerdir. Sen kanepede biraz kirli fark, ama o derin bir temizleme veren sen değil düşünmek istemem meskûn şeyler kaldırmak yardımcı olabilir – benzeri cilt hücrelerini ve gıda artık bit. Eğer bir doğal kumaş kanepe varsa, burada kanepe yeniymiş gibi görünmesi için nasıl.

Kumaş tanımlayın

1Kanepeler hatta sahip çıkarılabilir ve yıkanabilir yastıkları, şekiller ve malzemelerin birçok gelir. Bir pamuk karışımı veya keten kanepe için şanslı iseniz, kolayca doğal malzemelerle temizleyebilirsiniz. Başlamadan önce, yapılmış neler olduğunu anlamak için iyi kez over verir. Çoğu olarak tanımlayan bir etiket var:

Tamam temizlik için su kullanmak. Koltuk Temizlik Etiketi  : S : SW : X

S: Sadece kumaş üzerine solvent bazlı bir temizleyici kullanın.

SW: Su veya çözücü temizleyici Ya kullanmak güvenlidir.

X: Sadece temizlik için bir vakum kullanın.

Sizin hazırlık

Kesiliyor, mobilya tüm parça fırça temiz ve kuru beyaz el havlusu veya bez kullanarak damat için kanepe hazır olun herhangi noktalar üzerinde kurutulur ve köşe ve evlerini yapmış olduğunuz bit kaldırarak. Ayrıca bu adım için sert bir fırça kullanabilirsiniz. Boya kanepede rengini değiştirebilir gibi, herhangi bir renkli havlu veya sünger kullanarak kaçının.

Derin Temizlik

Kabartma tozu iyi bir yığın ile tüm kanepe serpin. Kabartma tozu bırakma gözlemliyor kokuları yardımcı olur ve kumaş lekeleri break up. Eğer kanepe gerçekten ciddi bir temiz gerekiyor hissettiğiniz birlikte bu mix kuru doğal halı temizleyici ve sonra kumaş kaplama için kullanılacak. Kabartma tozu, bir fırça eki kullanarak vakumlama bir saat önce en az 20 dakika ve yukarı kanepede oturup bekleyin.

Lekeler

2Şimdi herhangi bir kalıcı lekeleri bulmak için kanepede daha yakından bakmak. Birlikte bu kolay temizleme solüsyonu ve herhangi bir renk değişikliği varsa kontrol etmek için görünmeyen bir yerde küçük bir kumaş nokta testi yapın. Temizleme çözeltisine bez batırın ve hafifçe ovmak dab ve lekeleri – ya da sadece tüm kanepe silerek için kullanın. Sonuçlardan şaşıracaksınız!

Kanepe kurumasını bekleyin ve gerektiği gibi rötuş. Tamamen kuru olana kadar bu koyu renkli görünebilir. Bu temizleme yöntemi kumaşlarda kullanmak için güvenli ve her zaman yapılır sizin kanepe temizlenmesi gerekiyor olabilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın