Koltuk Nasıl Temizlenir?

Tüketici birkaç basit takip eğer döşemeli mobilya kullanım ömrü arttırılabilir kumaş koruma kuralları. Bu çok önemlidir , kumaş amaçlanan kullanımı için uygun bir şekilde seçilmelidir.

Vakumlama

KOLTUK KUMAŞHaftalık vakumlama veya hafif fırçalama toprağı kaldırmak ve aşınmayı artırır ve giyebilir lifleri arasındaki kir veya kiri katıştırma kumaşı korumak için yardımcı olan bir kumaş bakım ucu.

Yastık dönüm

Döşemelik minderler ömrü, periyodik dönüm yoluyla arttırılabilir. Gevşek yastıkların haftalık ters uzun bir süre boyunca aşınma bile dağılımını sağlayacak.

Kumaş koruma

Döşeme üzerine yastık

Kumaş koruma toprak ve lekeleri kumaşlar koruyarak döşemeli mobilya faydalı ömrünü artırmak için yardımcı olur. Bazı kumaş koruması değirmen uygulanan ve diğerleri mağaza ya da evde uygulanabilir vardır.

Bir koruyucu kaplama uygun kumaş bakım gerekliliğini ortadan kaldırmaz. Bir kumaşın emme ve kir çıkarma özelliklerini değiştirir. Üzerinde bir plastik kapak koymaz. Gevşek kir Vakumlu ve gömülü ve kaldırmak için zor hale önce uzak fırçalanmalıdır. Döküntüler ve lekeler mobilya temizliği için üreticinin kumaş bakım kodu talimatları takip hızla uzak temizlenmelidir.

DÖŞEMELİK KUMAŞTemizlik kodları uygun bakım ile tüketicilere yardımcı olmak için mobilya etiketleri listelenir. Bazı döşemelik kumaşlarda boyalar veya astarlar, su veya spot temizleyiciler tarafından etkilenecektir beri, temizlik kodu yöntemini temizlenmesi kumaş için en güvenli olan söyler. Senin mobilya kodlanmış değilse, nokta temizleme önce mobilya gizli kısmında hasar veya renk değişikliği için kumaş test edin. kod aşağıdaki gibidir:

W : hafif deterjan gibi sadece su bazlı temizleme maddesi köpük temiz Nokta.

S : Nokta temiz sadece çözücü kullanarak. Iyi havalandırılan bir odada idareli kullanın. Su bazlı çözücü temizleyiciler kullanın. Bu tespit ve / veya fazla daralmasına yol açabilir. Su lekeleri kalıcı hale gelebilir.

SW : solvent veya su bazlı köpük ile temiz Nokta.

X : Temiz kumaş, sadece vakumlama veya hafif fırçalama ile toprağı kaldırmak için. Herhangi bir tür sıvı temizlik maddeleri kullanmayın.

Mümkün olduğunca çabuk lekeleri kurulayın. Sürmeyin. Lekelere dikkat İstemi bunları kaldırmayı başarıyı arttırmaktadır. Hatta leke dirençli bitirir sadece geçici koruma sağlar.

Eğer mobilya temizlemek için nasıl emin değilseniz ya da kodlar mevcut değilse, profesyonel bir temizleyici aramak için iyi olabilir. Ayrıca lekeli veya kirli hale gelen mobilya tutmak için döşeme koruyucuları satın alabilirsiniz. Eğer mobilya markası yeni satın alırsanız, kumaş genellikle ön-tedavi edilir. Ancak, zaman içinde bu koruma eskitmek olacak ve kullanılan mobilya olasılıkla o olmaz.

Genel temizlik gerektiğinde mobilya sanayi profesyonel temizlik önerir. Temizlik kodu profesyonel süpürge dikkatine çağrılmalıdır. Her kod atama için talimat bir kısmı Dikkat geçerli: minder, ayrı kuru temizleme ya da yıkama kapakları çıkarmayın. Minderler gelen kapakların kaldırılmasını gerektiren herhangi bir temizlik yöntemi, destek yok küçültmek veya başka döşemelik kumaş zarar verebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın