Kumaş Koltuklar Nasıl Temizlenir

Kanepeler ve koltuklar evde mobilya döşemeli kumaş en büyük ve en sık kullanılan bazı parçalar vardır. Eğer onları ilk satın aldığınızda Onlar harika görünüyorsun – renkler, parlak lifler kabarık ve kir ücretsizdir. Ama yıllar içinde, kumaş döşeme yağ ve kiri alır ve donuk ve yorgun görünmeye başlar.

2bKumaş mobilya hakkında en büyük şeylerden biri olsa da, bu temizlik dramatik yanıt olduğunu. Kapsamlı bir temizlik, basit ev temizlik ürünleri kullanılarak, sadece ilk etapta ona seni çekti canlılık ve yumuşaklık geri getirebilir kumaş mobilya ömrünü uzatamaz.

Eve sana mümkün olduğunca havadaki kirleticilerin seviyesini azaltın. Senin ocak üzerinde davlumbaz kullanın – yağlı pişirme dumanları mobilya kumaş razı olacak. Evde sigara yasaklayın – sigara dumanı döşemelik kumaş rengini ve bunu hoş olmayan bir koku verecektir.

Doğrudan güneş ışığı mobilya tutun. Bu solmasını önlemek ve kumaş ömrünü uzatacaktır.

Saç ve cilt yağları bu alanların korunması için kol dayama üzerinde kapakları ve minderler üstleri yerleştirerek düşünün.

Aşınma yaymak ve mobilya parçası üzerinde eşit gözyaşı düzenli gevşek yastıkları çevirin.

Gün Temizleme Gün

Eğer düzenli olarak gevşek kir ve enkaz kaldırma Eğer sizin kumaş döşeme liflerinin içine kendi yolunu bulmak için daha az şansı var. Bir yapışkan tüy bırakmayan silindir saç, kırıntıları ve tozları toplamak için harika. Bir tüy bırakmayan silindiri kullanılarak kumaş şekerleme kaldırma yerine, onu düzleştirme ve bir fırça gücüyle olarak örgü içine derin kir iterek avantajına sahiptir.

Mobilya meme ve çatlak eki kullanarak haftada bir kez sizin kumaş döşemeye Vakum. Düzenli vakumlama toz kaldırır ve kumaş lifleri içinde kurma önler.

Kumaş Döşemelik Yıkama

Önlemler

Temizleme talimatları için mobilya arkasındaki etikete bakın. Bazı mobilya su veya deterjan ile zarar görebilir kumaş döşemeli olduğunu. Sizin mobilya işaretlenmiş ise o bunu profesyonelce temizlenmesi gerekir muhtemelen “yalnızca temiz kurutun”.

Mobilya parçası yıkamadan önce, ağartma, renkli kanaması veya diğer olumsuz kumaş reaksiyonu önlemek için küçük bir göze çarpmayan alanda temizleme solüsyonu test edin.

Yıkama

3bDöşemelik kumaş temizlerken size mutlak minimum su kullanımını tutmak önemlidir. Çok ıslak döşeme alma kumaş büzülmesi ve damgalama neden olabilir. Bu paslanmayı neden olacaktır Benzer şekilde, su, mobilya herhangi bir metal parçaları, yastık kılıfları, özellikle fermuarlar ile temas etmemelidir.

Kumaş döşeme aşağıdaki adımları izleyin temizlemek için.

Sıvı ve 1 bardak ılık (sıcak değil) su bulaşık ¼ fincan bir çözüm olun.

Sert, kuru köpük oluşana kadar bir elektrikli el mikseri kullanarak bu çözümü Çırpıcı.

1bTemiz bir pamuklu bezle ve bir seferde küçük bir alanda çalışan, kumaş içine yavaşça köpük masaj.

Kirli köpük kazımak için bir lastik pişirme spatula kullanın.

Nemli (ıslak değil) bezle dabbing temiz su ile durulayın bölgeyi.

Kumaş Kullanmadan önce iyice kurumasını bekleyin – Bir fan hızı kurutma için yararlı olabilir.

Yeni gibi iyi

Düzenli yüzey kir kaldırarak, ve gelecek yıllar için yeni gibi iyi görünümlü kumaş döşemeye devam edeceğiz yukarıda özetlenen yöntem temizleme köpük kullanarak, sizin mobilya etrafında temiz bir çevre sağlayarak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın