Krep Kumaş Kim Alıyor? Krep Kumaş nereden Satın Alabilirim? Taya Kumaş

Krep kumaş kim satıyor,krep kumaş nereden alabilirim,krep kumaş nereden alırım,krep kumaş nerede satılıyor,krep kumaş satan yerler,ucuz krep kumaş,krep kumaş kim alır,krep kumaş kimler alıyor,krep kumaş nereye satabilirim,krep kumaş kime satabilirim,kumaş satılacak yerler,
Krep Kumaş Kim Alıyor? Krep Kumaş nereden Satın Alabilirim? Taya Kumaş

Tekstil imalatçıları, krep ağırlıklı olarak ipekden yapılan bağımsız bir kumaş kategorisi olarak konumlandırmaktadır. Tuval, yüksek yoğunlukta dönüşlere sahip bir krep bükümü ve sola ve sağa bükülmüş ipliklerin bir değişimi ile ayırt edilir. Malzeme giysi, mobilya, iç dekorasyon dikişi için kullanılır.

KUMAŞ YAPISI

Krep kumaşların temeli sadece ipek değildir : dokuma fabrikaları aktif olarak viskon, pamuk, yarı ipek, yün veya sentetik elyaf kullanır. İpliklerin sağ ve sol burulmasının değiştirilmesi, bileşime bakılmaksızın kumaşa mukavemet, kırışma direnci sağlar.

Tasarımcılar, gelecekteki ürünlerin görünümünü geliştirirken kanvasın özelliklerini dikkate almalıdır. Malzeme sınırlı elastikiyete sahiptir, model figüründe vasat uzanır. Bu, hafifliği ve inceliği, dekoratif perdelerin bileşiminde şekil tutma yeteneği ile telafi edilir.

KREP ÖZELLİKLERİ

krep kumaş
krep kumaş

Krep örgülerinin temel özellikleri, üretimi için kullanılan ipliklerin bileşimi ile belirlenir, ancak bazı özellikler tüm grubun karakteristiğidir. Onların arasında:

yüksek yoğunluk;

aşınma direnci;

gerilme direnci;

örtü (katlama);

şekli koruma yeteneği.

Krep giysisi sahipleri yumuşaklığını ve tazeliğini uzun süre koruma yeteneğini not eder. Yüksek nefes alabilirlik, bu malzemenin yazlık elbiseler üretimi için kullanılmasına izin verir ve toz / nem geçirmezlik özellikleri, hafif havalarda takım elbise veya elbiselerin rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Malzemenin bileşimindeki doğal elyaflar yıkama sırasında daha fazla dikkat gerektirir: su sıcaklığı gözlenmezse malzeme büzülmeye eğilimlidir. Fabrikalar, ön-ıslatma yasağı ve ağartıcı veya agresif temizlik maddelerinin kullanımı hakkında ürün etiketlerine bilgi yerleştirir. Temizlemenin en iyi yolu, minimum miktarda deterjanla elde yıkamaktır.

KREP KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Bir grup krep resmi birkaç kumaş türü ile temsil edilir. Ayrılmalarının temeli, üretimde kullanılan malzemedir. Rusya pazarında en yaygın olanları yünlü, saten, şifon, jakar seçenekleri idi.

Yün krep georgette, krep, damask üretimi için kullanılır. Terziler bu malzemeleri dış giyim – kıyafet veya elbise oluştururken kullanmayı tercih ederler. Tuvallerin uzun ömürlü olmasını sağlamak için, üreticiler doğal ipliklere sentetik lifler ekleyebilir.

Saten krep güzel bir tasarıma sahip dokunsal olarak çekici bir malzemedir. İpek veya viskon ipliklerden oluşturulur. Ayırt edici bir özellik, doğal veya yapay aydınlatmanın etkisi altındaki karakteristik parlaklıktır. Hafiflik ve kısmi şeffaflık için terziler tarafından takdir edildi.

Krep-streç , sentetik ipliklerin eklenmesiyle viskoz liflerden oluşur. En ünlü malzeme türü. Diğer krep kumaş tiplerine kıyasla daha fazla esnekliğe sahiptir. Önemli bir özellik nispeten düşük fiyattır.

Krep şifon doğal ipekten yapılmış yarı saydam bir malzemedir. Sevgili, kullanımı zor: bir terziden olağanüstü beceriler gerektirir. Genellikle bitmiş bir giysiye dekoratif bir katkı olarak kullanılır.

Krep jakarlı en dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı kumaş türüdür. Doğal veya sentetik içeriklerden oluşur. Derinlik efektli belirgin bir desene sahiptir. Mobilya döşemesi olarak kullanılabilir.

Krep başlığı yapay iplikler eklenmeden doğal bileşenlerden oluşturulur. İnce, kaba bir dokuya sahiptir. Uzun bir form tutar, gerilmez. Parlak renklerde baskılı bir desenle tedarik edilebilir.

Giysileri dikmek veya iç eşyaları yapmak için krep kumaş seçimi, tasarımcı veya terzi için en önemli özelliklere dayanmaktadır. Ürünün mukavemet ve dayanıklılığı ihtiyacı jakar kullanımını içerir, gardırop ürünlerinin hafifliği ve havadarlığı arzusu saten alımına yol açacaktır.

KULLANIM KAPSAMI

Uzun süre krepin ana kullanım alanı giyim üretimi olarak kaldı. Sentetik ipliklerin tekstil fabrikaları veya doğal ve doğal elyaf kombinasyonları tarafından kullanılması, mobilya, ev tekstili ve aksesuar üreticilerinin olanaklarını önemli ölçüde genişletmiştir.

Krep ürününden:

kadın / erkek giyimi;

çarşafları;

mobilya döşemesi;

perdeler;

peçeteler, masa örtüleri, iç dekoratif elemanlar.

Krep kumaşların kapsamı genellikle bileşimleri ve özellikleri ile belirlenir. Bu nedenle, krep genellikle tiyatrolarda kostüm üretimi için kullanılır ve krep de chine, bayanlar için kokteyl / gece kıyafetleri dikmenizi sağlar. Makoren, kostümlerinin tanınabilir bir tarzını yaratmak isteyen tasarımcıların tercihi haline geliyor.

Saten krep dikiş perdeleri ve georgette – eşarp veya eşarp için popüler bir seçenek olmaya devam ediyor. Şifon, kızlar için hafif yazlık giysiler üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır: bluzlar, gömlekler, hafif elbiseler. Bazı krep kumaş türleri, ceketler veya ceketler için astar malzemesi olarak kullanılmaya başlandı.

Krep Kumaş Nasıl Yıkanır? Krep Kumaş Nasıl Ütülenir?

Krep kumaş kim satıyor,krep kumaş nereden alabilirim,krep kumaş nereden alırım,krep kumaş nerede satılıyor,krep kumaş satan yerler,ucuz krep kumaş,krep kumaş kim alır,krep kumaş kimler alıyor,krep kumaş nereye satabilirim,krep kumaş kime satabilirim,kumaş satılacak yerler,

El yıkama krep giysileri birkaç basit kural gerektirir. En önemli şey deterjanlar içindir: toz yerine, bileşimde alkali içermeyen sabun kalıplarının kullanılmasına izin verilir. Alternatif bir çözüm, standart bir tuvalet sabunu veya ondan elde edilen sabun talaşlarıdır.

Krepten giysilerin batırıldığı suyun sıcaklığı kırk beş dereceyi geçmemelidir. Bazı üreticiler daha sıkı kısıtlamalar uygular – 30 ° C’ye kadar. Tüm önemli detaylar etiketlerin üzerine yerleştirilmiştir. Yıkama sırasında, kumaşın aşırı sürtünmesine izin vermeyin, ürünleri bükerek döndürmek yasaktır.

Hassas bir modda, eğirme ve ıslatmadan makinede yıkanabilir. Gardırop ürünlerinin kuruması düzleştirilmiş bir şekilde yapılmalıdır, bir elbise askısı kullanımına izin verilir. Radyatörlerin üzerine ıslak giysiler koymayın.

Krep kumaşların ütülenmesi kabul edilebilir, ancak her zaman doğru değildir – çamaşırlar yıkama sırasında neredeyse kırışmaz. Ütü orta veya yüksek sıcaklık aralığına ayarlanmıştır. Üreticiler kumaşı önceden ıslatmayı önermezler – ütüleme sırasında nem ürünün doğal parlaklığını kaybetmesine neden olur. Büyük kırışıklıklar buharla düzeltilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın