Saten Kumaş Nereye Satabilirim? Saten Kumaş Nereden Alabilirim?

Saten kumaş nereden alınır,saten kumaş nereden alabilirim,saten kumaş nerede satılır,saten kumaş nerede satılıyor,saten kumaş satış yeri,saten kumaş kime satarım,saten kumaş nereye satarım,saten kumaş kim alır,saten kumaş nereye satabilirim,saten kumaş alan kişiler,satan kumaş nereler alıyor,
Saten Kumaş Nereden Alabilirim? Saten Kumaş Nereye Satabilirim?

Bir kumaş örgüsü daha iyi veya daha kötü bir kumaşa katkıda bulunmaz, bu nedenle “Hangisi daha iyi?” Sorusu. geçerli değil. Bazı insanlar düz düz bir dokumayı tercih ederken, diğerleri daha ipeksi bir yüzeyi tercih eder.

Kumaşın dokuma biçiminin de hissi üzerinde etkisi vardır. Örneğin pamuklu saten çarşaflar, klasik keten örgülerden daha yumuşaktır. Saten örgünün üst yüzeyinde daha fazla çözgü ipliği vardır, bu da ipek benzeri bir dokunuş ve çekici bir parlaklık sağlar.

Düz Dokuma

Geleneksel bir iplik üstü, bir iplik altı yöntemi.

Sık dokunmuş bez

Parça Saten Kumaş

Bir percale, düz bir dokuma ile aynı şekilde dokunur, ancak gerçek iplik sayısı 225 (metrekare başına 10 cm) veya daha yüksek olan yüksek kaliteli bir dokuma kullanılarak yapılır. Görünüm mat ve yarı mat bir görünüm ile düzdür. Daha ince iplik ve daha yüksek iplik, kumaşta göreceğiniz daha doğal bir parlaklığı sayar.

Saten

Örgüsü her dört yatay diş için dokunmuş bir dikey ipliktir. Bu tür örgü, parlak bir görünüm ve saten hissi veren bir kumaş üretir. Genellikle çok ince bir iplikten yapılır ve daha yüksek iplik sayısına sahiptir. Yüzeyde daha fazla sol iplikle dokunan örgünün yapısı genellikle dört iplik, bir iplik altındadır.

Dokuma kumaşın avantajları şunları içerir:

Malzeme görünümünü iyi korur, güneşte solmaz. Uygun bakıma tabi olarak, parlaklığı oldukça uzun bir süre korur.

Bileşimdeki doğal lifler havayı mükemmel bir şekilde geçirir ve cildin nefes almasını sağlar.

Saten kumaş toz birikmez ve hipoalerjeniktir.

Çok işlevlilik ve çok yönlülük – ev ve tüm aile üyeleri için dikiş ürünleri için uygundur.

Malzemenin dezavantajları şunları içerir:

Tuvalin büyük ağırlığı, bunun sonucunda hangi ürünler ağırdır (bu özellikle saten malzemeniz perdeler için tasarlanmışsa geçerlidir ).

Yıkarken, genellikle oturur, bu nedenle bu temizlik ürünleri yöntemini kötüye kullanmanız önerilmez. Bazı durumlarda, uzmanlar kuru temizleme önermektedir.

Saten Kumaş Çeşitleri

Fotoğrafta gösterilen atlas-streç kumaş, liflerin dokunması ve ipek bir kanvasın özelliklerine sahip saten yöntemi ile yapılan likra liflerinin eklenmesiyle bir polyester malzemedir. İyi esnekliğe sahiptir ve yakılmaz.

Krep saten (fotoğrafta) – bu kumaşın özelliği ipek saten için kullanılanla aynıdır. Krep saten, çok güçlü bir krep bükümlü ipek ipliklerden yapılır, ön tarafta parlak bir parlaklığa sahiptir, son derece dayanıklı ve aşınmaya dayanıklıdır.

Saten kumaş nereden alınır,saten kumaş nereden alabilirim,saten kumaş nerede satılır,saten kumaş nerede satılıyor,saten kumaş satış yeri,saten kumaş kime satarım,saten kumaş nereye satarım,saten kumaş kim alır,saten kumaş nereye satabilirim,saten kumaş alan kişiler,satan kumaş nereler alıyor,

Atlas-saten, bileşimi ipek ve doğal pamuk lifleri ile birlikte mevcut olan bir kumaştır. Ondan gelen ürünler ön tarafta güzel bir parlak yüzeye ve içeriden mat saten, ipliklerin saten dokuma yöntemiyle yapılan ham bir ipek kumaştır.

Özellikleri, kapsamı

Doğal saten, özel günler için tasarlanmış özel kıyafetleri uyarlamak için kullanılan pahalı bir malzeme olmaya devam ediyor. Kumaş, gelinlik, smokin, kravat, zarif gömlek ve dekoratif kaplamalar için kullanılır.

Karışık bir bileşime sahip olan atlas, çocuk, kadın ve erkek dolaplarında popülerdir. Çanta imalatında, lüks kürk ürünlerinin astarında, sahne kıyafetlerinde, pointe ayakkabılarının dikilmesinde talep görmektedir. Tasarımcılar saç için mücevher oluştururken, odayı süslemek için lüks saten parlaklığını bir hediye paketi olarak kullanırlar.

Uygulama ve bakım

Saten ipek, kadınlar ve erkekler için çeşitli kıyafetlerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Düğün, akşam ve sadece zarif elbiseler, bluzlar, gömlekler, iç çamaşırları, çarşaflar dikilir, saç aksesuarları yapılır, kürk mantolar ve montlar için astar olarak kullanılırlar. Şapkalar, perdeler ve giyim eşyalarını bitirmek için işaretler ve dekoratif şeritler saten kumaştan yapılır. Opak saten güneş ışığını iyi gizler, bu nedenle perdeleri dikerken kullanılabilir.

Saten ürünlerinin bakımı için önerilere bakın, bu malzeme hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın