Kumas

Kumaş Seçimi Pamuklu Kumaş.
Kumaş Seçimi Pamuklu Kumaş.

Birçok kumaş üreticileri koleksiyonları birçok ile birlikte özel kesim ürün sunuyoruz. Ayrıca önceden kesilmiş Kumaşürün olarak adlandırılan özel kesim, kumaş belirli boyutlarda kesilir ve tipik olarak toplama tarafından paketlenmiş vardır. Orada özel kesim çok farklı boyutlarda ve bunlar, yorgan dikimcileri tarafından kullanılan en yaygın kesik dayanmaktadır. Bahçesinde tarafından satılan düzenli yarda olarak uzunluk, yanında en iyi bilinen özel kesimler şunlardır:

Kumaş Türleri.

Kumaş lifleri dayanıklılık, parlaklık, maliyet, hissediyorum, renk tutma ve ne kadar kolay temizlemektir belirler. lif, boncuklanma nihai germe veya büzülme, haşere prova, örgü olanaklarını dikte edebilir – küf direnci ve diğer itiraz ve sorunları giymek – onlar giysilerini ısırmak gibi kelebekler döşeme saldırırlar. Deri elyaf bazlı bir kumaş alanlar olmasa da doğal elyaflar, pamuk, pamuk karışımları, çarşaflar, yün, ipek, deri bulunur. Sentetik elyaflar, naylon, asetat, akrilik, poliester, suni ipek, vinil ve diğerleri sayılabilir. Bazı sentetik yakın doğal liflerden

Kumaş
Kumaş

yapılmış malzemeler benzemeye yapılmış ama daha dayanıklı ve daha az pahalıdır. Daha az pahalı vinil, aşındırmak streç, çatlak ve erime ise deri döşeme kaçınılmaz giyim, hitap parçasıdır.

Genel bir kural doğal kumaşlar doğal aşınma olduğunu ve bu sizin hazine bir göz olabilir. İnce kaliteli doğal kumaşlar kendi kaynak yansıtan yüksek döşeme derecesine sahip olacaktır – organik üretim veya nadir, örneğin – ve onları örgü için kullanılan yöntemler. Saf dayanıklılık olsa da, diğer faktörlere bağlı olabilir. Bir yüksek iş parçacığı sayısı ve sıkı bir örgü varsa doğal veya sentetik, senin döşeme uzun sürecek; Kimyasal tedavi gerekebilir ki – emici olmayan ve leke dayanıklı ağır, daha güçlü bir elyaftır; aşınma, boncuklanma ve solmaya karşı da dirençlidir. Sık düşünce sizi kovan patlak yaparsa, tartışmaya açık olmayan nitelikleri listenizde yüksek dayanıklılık koydu.

KumaşDokuma. Çoğu kumaşlar tezgahında birlikte dokunmaktadır. Bazı tezgahlarda Jakar dokuma tezgahı gibi, iplik birden renkler kullanarak çok karmaşık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Basit tasarımlar yapmak  gibi diğer tezgahlarda, de vardır.

Örgü. Pek döşemelik kumaş (bir kazak gibi) örgü vardır, ama bazen kumaş istikrar için bir örme destek yapıştırılır.

Kadife. Kadifeler aslında birbirinden kesme sonra kumaş yüz-yüze iki adet dokuma ve bir tezgah üzerinde oluşturulur. Bu, lüks yumuşak eli oluşturur.

Dokumasız. Bazı kumaşlar aslında dokunmuş değildir. Mikro denye (çok ince) lifler (keçe) gibi elyafların düzensiz “tangle” birlikte bağlanır. Bazen o istikrar için bir örme destek yapıştırılır.

Baskı. Tasarımın her türlü oluşturmak için kolay bir yol, bir ön-dokuma kumaş yüzeyine yazdırmak etmektir. Baskılar genellikle daha az pahalı, ama tasarımcılar artık tezgahlarda ile sınırlıdır, bu yüzden bazı inanılmaz renkler ve desenler ile çalışabilirsiniz. Ne yazık ki, baskılar boyalar sadece kumaş yüzeyinde olduğundan solmaya karşı daha nerede satılırduyarlıdır.

En doğal lifler hala giyim ve kapları yapmak ve izole etmek, yumuşatmak ve bizim yaşam alanları dekore kullanılır, bugün: kumaşlar yapmak için kullanılan yöntemler o zamandan beri büyük ölçüde değişti ederken, işlevleri çok az değişti. Artan bir şekilde, bununla birlikte, geleneksel tekstil tıbbi implantlar ve coğrafi ve tarımsal tekstil, endüstriyel amaçlar için de kompozit malzemelerin bileşenlerinin kullanılmaktadır.

Bu bölümde dünyanın en büyük bitki ve hayvan liflerin 15 profillerini sunuyoruz. Onlar çok küçük miktarlarda üretilen rağmen, lüks tekstil pazarında koyun belirli özelliklere sahip kaşmir gibi diğer özel lifleri, dünya elyaf üretim pamuk, arasında değişir.

Şifon Kumas. Pamuk, ipek, sentetik liflerden imal edilebilir, ancak genellikle ipek ya da naylon ile ilişkilidir.

Polyester sürece şifon istenen hemen hemen her gölge boyalı olabilir. Şifon modaya akşam entegre edilmiştir tek parça için şık bir görünüm verir giyerler. Eşarp gibi aksesuarlar için iç çamaşırı, şifon varlığını en giyim Kumaşkategorilerinde hissettirmektedir.

Organze kumaşlar. Organze kumaşlar ipek ve naylon ve polyester gibi sentetik elyaf birçok filamentler yapılmış temelde ince şeffaf kumaşlar.
Tasarımcılar saf ipek dokuma olan bu organze kullanmayı tercih! Eşarp ve çanta gibi aksesuarlar için elbise yüzen organze görülecek her yerde var!

Moda trendleri değişiklik yapmak ama suni ipek sosyetik kumaş listesinde yüksek olması şaşırtıcı değil. Moda içinde ve dışında Rayon en dolaşmak olarak New York, Paris ve Londra moda hafta belirgin bir olmuştur.

Erkek giyim Kumaşlar .Bu yıl kadın moda giyim için yeni giren erkek giyim kumaş oldu! Bu sezon erkek giyim yavaş yavaş kadın giyim içine üzerinde dönüştürdü! Şık kadınsı siluet ile eşleştirilmiş erkeksi kumaş alanlar Bu benzersiz karışımı gerçekten muhteşem görünüyor. Bu eğilim gerçekten hala kadınsı tarafı gösteriş ise kadın patron oynamak için çalışmak için harika bir yol olarak teşvik edilmektedir etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın